trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Teismo vengiančiam A. Kandrotui–Celofanui teks pasirodyti gyvai, jei neatvyks – gali sulaukti prievartos
Dominykas Griežė
Facebook
Antanas Kandrotas

Pastaruoju metu itin išgarsėjęs visuomenės ir politikos veikėjas Antanas Kandrotas, geriausiai žinomas Celofano pravarde, antrą kartą iš eilės nesudalyvavo nuotoliniame Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdyje, byloje, iškeltoje dėl konfrontacijos su pareigūnais. Nuotoliniu būdu pasiaiškinti galėjęs A. Kandrotas dabar turės atvykti į teismą sostinėje, o jei ir gyvai nepasirodys, gali būti atvesdintas prievarta.

Teisėja Beatričė Bakanauskaitė trečiadienį antrą kartą šį birželį nesėkmingai bandė pradėti nagrinėti A. Kandrotui iškeltą administracinio nusižengimo bylą. Nors A. Kandrotas yra pateikęs į bylą tam tikrą prašymą su paaiškinimais, teisėja jau anksčiau atsižvelgė į tai, kad visgi politiko dalyvavimas yra būtinas. Tačiau net ir pakartotinai kviestas Celofanas neprisijungė prie nuotolinio teismo posėdžio, nors informaciją apie jį, pasak teismo, buvo gavęs.

Į rugsėjo 23 d. rengiamą posėdį, kuris vyks Vilniuje, kaunietis jau turės atvykti gyvai, nors iki šiol turėjo galimybę duoti paaiškinimus per kompiuterį, iš namų ar darbovietės. Teisėja pažymėjo, kad, jei bylos nagrinėjimas ir toliau strigs, gali būti imtasi procesinės prievartos priemonių.

Kartu su A. Kandrotu teisme turėtų būti apklaustas ir administracinio nusižengimo protokolą surašęs pareigūnas bei dar viena liudytoja. Anot teisėjos, yra tikimybė, kad parodymus turės duoti ir vienas Didžiojo šeimos gynimo maršo organizatorių Kipras Valentinavičius.

Administracinio nusižengimo protokolas kauniečiui buvo surašytas šių metų balandžio 7 d. Kadangi teismas bylos nagrinėti dar nepradėjo, nėra aišku, nei kur, nei kaip, nei kada galėjo susikirsti A. Kandroto ir valstybės tarnautojų keliai.

Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos, Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos (toliau – Vadovybės apsaugos tarnyba) ar žvalgybos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, už kurį gresia bauda nuo 90 iki 140 eurų, – tokį administracinį nusižengimą galimai padarė A. Kandrotas.

TV3 žinios praėjusį balandį skelbė, kad Kauno apygardos teisme A. Kandroto atžvilgiu buvo nagrinėjamos trys baudžiamosios bylos dėl finansinių machinacijų, vienoje vyras buvo pripažintas kaltu, tačiau šioje byloje nuosprendis buvo apskųstas. Šiose bylose A. Kandrotas kaltinamas su bendrininkais padėjęs bendrovėms pasisavinti apie trečdalį milijono eurų nesumokėto PVM.

Bylų metu žiniasklaidos dėmesio vyras buvo sulaukęs dėl provokacijų teisme – į teismą A. Kandrotas ateidavo su karnavaline bitės Majos kauke, su česnako skiltelėmis nosyje.

Prieš dešimtmetį A. Kandrotas buvo siejamas su judėjimu „Vieningas Kaunas“, tačiau dėl blogos reputacijos buvo pašalintas iš judėjimo, o 2020 m. turėjo planų patekti į Seimą su Vytauto Šustausko politiniu judėjimu „Kovotojų už Lietuvą sąjunga“.

Dėl kuriamo turinio A. Kandrotas išpopuliarėjo socialiniuose tinkluose, dar didesnio populiarumo sulaukė kaip viena ryškiausių gegužę vykusio šeimų maršo asmenybių.

2021 06 30 18:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt