penktadienis, liepos 1 d.
Terorizmo išpuolį organizavusiam L. Campbellui skirta kardomoji priemonė (vyras perduotas Lietuvos pareigūnams)
Rugilė Andrejevskytė
Twitter@RepublicMedia16
Liamas Campbellas

Liamas Campbellas, atsakingas už 1998 m. sprogimą Ome, perduotas Lietuvos pareigūnams. Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra Alfa.lt patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas vyro atžvilgiu yra baigtas, jam skirtos kardomosios priemonės.

Generalinės prokuratūros teigimu, L. Campbellas kaltinamas teroristinės veiklos finansavimu ir rėmimu. Griežčiausia įstatymo numatoma bausmė už nurodytą nusikalstamą veiką – laisvės atėmimas iki 10 metų.

Įtariama, kad šią nusikalstamą veiką įtariamasis vykdė Lietuvoje 2006 m. pabaigoje–2007 m. pradžioje.

Viešai prieinamais duomenimis, žinoma, kad 2006–2007 m. pabaigoje L. Campbellas susitarė su kitais asmenimis, kad galėtų vykti į Lietuvą, siekdamas įsigyti šaunamųjų ginklų ir sprogmenų, įskaitant automatinius šautuvus, snaiperinius ginklus, projektorius, detonatorius, laikmačius ir trotilo.

Šiuos ginklus jis turėjo perduoti teroristinei grupei „tikrajai Airijos respublikonų armijai“ (Real IRA).

2009 m. L. Campbellas ir buvęs „Real IRA“ lyderis Michaelas McKevittas buvo tarp keturių vyrų, nuteistų už sprogdinimą Ome. Vyrai bandė dar kelis kartus skųsti teismo sprendimą kituose teismuose, tačiau nesėkmingai.

Sprogimas Ome yra pripažįstamas kaip teroristinis išpuolis: bomba buvo padėta automobilyje, kuriai sprogus žuvo 29 žmonės, daugiau nei 200 buvo sužeisti. Tarp jų – devyni vaikai, trys vienos šeimos kartos ir dvynukų besilaukianti moteris.

L. Campbellas buvo sulaikytas Dundalke, Louth grafystėje, 2016 m. gruodžio mėn. pagal antrąjį Lietuvos išduotą Europos arešto orderį (EAO), kuriam pritarė Airijos Aukščiausiasis Teismas.

Lietuvos generalinė prokuratūra teigia, kad prokuroro sprendimu ikiteisminis tyrimas šios asmens atžvilgiu yra baigtas, proceso dalyviai susipažįsta su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės: užstatas ir intensyvi priežiūra.

2022 05 23 14:15
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt