penktadienis, birželio 5 d.
Tėvai socialinės distancijos laikymąsi darželyje praminė „gardeliais vaikams“
Alfa.lt

Nuo gegužės 18 d. yra priimtas sprendimas atverti darželių duris. Kol kas jo auklėtiniai negalės džiaugtis tokiu pačiu ugdymu, kuris buvo iki karantino paskelbimo.

Daugelį tėvų papiktino Vilniaus „Ąžuolyno“ darželyje užfiksuota nuotrauka. Joje matoma, kaip ant grindų stop juosta yra nupiešti kvadratai.

Įkėlusi į feisbuką nuotrauką, mama tai pavadino „nejuokingu pokštu“, o daugelis tėvelių komentaruose tokį sprendimą palygino su vaikų talpinimu gardeliuose.

Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė teigia mačiusi šias nuotraukas, tačiau paneigė, jog šie auklėtojų veiksmai yra susiję su teikiamomis įstaigoms rekomendacijomis.

„Įstaigos labai atsakingai ruošiasi, labai stengiasi atsakyti ir išgirsti rekomendacijos ir kartais galimai persistengia“, – komentavo ji.

Per du mėnesius, anot jos, visiems jau yra įaugusi į kraują socialinio atstumo laikymosi sąvoka, sauga, kontaktų vengimas. Visgi darbuotojai yra atsakingi, jie išgyvena, kad vaikų gali ateiti daugiau – jau nuo pirmadienio Vilniuje laukiama apie 10 tūkst. auklėtinių.

Politikė priminė, kad samprotauti apie darželio priemones reikia atsargiai – galbūt auklėtojos tiesiog sugalvojo ugdomąsias veiklas su atstumo laikymusi, galbūt linijos bus skirtos sportuojant, gal tų kvadratų reikės tik kažkuriuo momentu.

„Rašoma, kad tai yra gardeliai. Na, lipnia juosta pažymėtos vietos nėra gardeliai“, – šypsojosi mero pavaduotoja.

Pasak jos, suprantama, kad atėję vaikai, pasiilgę vieni kitų, bendravimo, tokio atstumo nelabai sugebėtų išlaikyti.

„Viso karantino metu dirbome ir su medikų vaikais, ir su abiejų dirbančiųjų tėvų vaikais, taigi turime patirties. Incidentų, nepasiruošimo ar higienos nesilaikymo atvejų neturėjome. Mūsų įstaigos ir jų vadovai labai stengiasi užtikrinti saugumą. Tarpusavyje yra daug komunikuojama“, – teigė mero pavaduotoja.

Kito darželio auklėtojos pasidalijo visu priemonių sąrašu, kurių laikysis, ir taisyklėmis tėvams:

Atsargumas gėdos nedaro, tačiau kiekvienas dėl susiklosčiusios situacijos priemonių turi savo nuomonę. Palyginti galima su šiuo vaizdo įrašu, kaip vaikai karantino metu pasitinkami Kinijos darželiuose.

2020 05 15 16:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt