antradienis, rugpjūčio 11 d.
Toks pats peilis, kokiu buvo užmuštas Yousef Makki internete parduodamas už vos £10 be jokio amžiaus apribojimo
tiesa.com
facebook nuotrauka

Tyrėjus nustebino interneto parduotuvė kurioje neatsakingi pardavėjai pardavinėja nelegalius peilius, iššaunančias geležtes ir kitus mirtį Anglijoje sėjančius daiktus be jokio amžiaus cenzo ir labai pigiai.

Pirkėjų parduotuvei tikrai netrūksta, vienas toks peilis buvo užsakytas praėjus vos kelioms valandoms po to, kai buvo nuteistas paauglio, pirmūno Yousef Makki žudikas.

Ta parduotuvė - tai programėlė Wish, kurią daugelis tikrai puikiai žino bei naudoja.

Inspektorius Peter Kirkham pasibaisėjo verslininkų, besipelnančių iš Anglijos peilių epidemijos, godumu.

Teismo žiniomis, paauglio mirtis buvo praktiškai neišvengiama, nes jis su draugais „pasinėrė į idiotiškas fantazijas” ir gatvėse ėmė žaisti dvigubą gyvenimą - paaugliai žaidė, kad yra viduriniosios klasės gangsteriai.

Septyniolikmetį medžių alėja apsuptoje gatvėje Češyre, Hale Barns kaimelyje, nudūrė bendraamžis jo draugas. Yousef buvo ką tik laimėjęs prestižinę stipendiją, kuri jam būtų suteikusi šansą mokytis geriausioje laikoma Mančesterio humanitarinio profilio vidurinėje mokykloje, kurioje mokslo metai kainuoja £12,000.

Mančesterio Karališkojo Teismo žiniomis, Yousef su draugais, teismo pavadintais Berniuku A ir Berniuku B (dėl nepilnamečių teisę į privatumą saugančių teisės aktų, berniukų vardai nėra atskleidžiami) gyveno dvigubus gyvenimus.

Pasak teismo, nepaisant abiejų berniukų aplinkos (abu priklauso turtingoms ir gerbiamoms Češyro šeimoms) jie elgėsi ir kalbėjo kaip viduriniosios klasės gangsteriai.

Alastair Webster gynęs Berniuką A teismo metu teigė, kad pamačius paauglių socialinių tinklų paskyrose patalpintą vaizdo medžiagą, galima suprasti, kad jų eksponuotas kvailumas anksčiau ar vėliau pasibaigs tragedija. Jis pridėjo: „nepilnamečiai gangsteriai žaidžiantys su peiliais.

Kas darosi su visa karta vaikų, apsupta gerų šeimų ir puikaus švietimo? Rodos, jie gyveno dvigubus gyvenimus, sekė idiotiškomis fantazijomis. Kalbėjo kvailu žargonu. Idiotiška, nebrandu, apgailėtina, bet ne piktybiška - tiesiog kvaila.”

Vienas kitą kviesdami „brol” (ang. bro) bei „šeima” (ang. fam) jie rūkė kanapes, klausėsi gangsterius primenančios muzikos, socialiniuose tinkluose Berniukas A dalinosi nuotraukomis bei vaizdo įrašais kuriuose pozavo su peiliais.

Kovo 2 dieną įvykusioje žmogžudystėje jis savo kaltę neigia teigdamas, kad jo veiksmai buvo savigyna. Berniukas B kaltinamas policijos tyrimo kliudymu, nes melavo pareigūnams apie įvykį.

Teigiama, kad įvykio dieną berniukai planavo apiplėšti kanapes platinusį asmenį, su kuriuo buvo susitarę susitikti. Apiplėšimas nepavyko ir susivaidiję draugai išsitraukė peilius, ir Yousef buvo padurtas į širdį.

2019 07 28 12:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt