šeštadienis, kovo 6 d.
Translyčiai lietuviai atvirai prabilo apie savo gyvenimą
tiesa.com

Lietuvos gėjų lygos (LGL) vykdomos socialinės kampanijos #TRANS_LT metu buvo pristatyti trumpi video filmai, kuriuose translyčiai lietuviai atskleidė, ką jiems reiškia gyventi Lietuvoje.

Vaizdo klipuose translyčiai lietuviai dalijasi savo patrirtimi: pasakoja, kaip yra sunku, kuomet Lietuvoje nėra galimybės pasikeisti asmens tapatybės dokumentus. Taip pat prašo ir kviečia pasirašyti peticiją, kuria suteiksime galimybę translyčiams asmenims realizuoti teisės į lytinės tapatybės pripažinimą.

18 metų, translytis vyras vardu Oskaras sakė: „Aš negaliu tiesiog parodyti kažkam savo asmens tapatybės kortelės, nepakliuvęs į keblią situaciją. Tai yra labai sunku ir nemanau, kad taip turėtų būti.“

Šiuo metu vis daugiau Europos valstybių, savo teisės aktuose įtvirtina galimybę translyčiams asmenims pasikeisti asmens tapatybės dokumentus be privalomojo chirurginės operacijos reikalavimo.

Tokį pasirinkimą sąlygoja du aspektai. Tikrąją translyčių asmenų lytinę tapatybę atspindintys dokumentai yra būtina sąlyga sėkmingai integruojantis ekonominiame bei socialiniame šalies gyvenime. Be to, ne visi translyčiai asmenys nori ir/ar gali medicininiu būdu keisti savo lytį.

Šia LGL vykdoma socialine akcija siekiama didinti traslyčių matomumą Lietuvoje.

Peticiją pasirašyti galite čia:

 

2015 12 13 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt