šeštadienis, lapkričio 27 d.
Trečdalis naujų COVID-19 atvejų nustatoma vaikams
BNS
Pixabay
Vaikai

Naujų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius auga, bet trečdalis jų nustatomi vaikams, pažymi premjerė Ingrida Šimonytė.

Dėl didelio infekcijos plitimo tarp vaikų premjerė ragina paskiepyti tiek vaikus ir paauglius, jei tai galima padaryti, taip pat vyresniuosius giminaičius.

„Atvejų skaičius perlipo gana ženklias žymas, bet kas yra svarbu, kad trečdalis naujų atvejų kiekvieną dieną yra vaikai ir paaugliai iki 18 metų. Taip, iš tų vaikų dalis galėjo taip pat būti paskiepyta. Vaikų nuo 12 iki 18 metų skiepijimas, deja, labai didelio pagreičio nėra įgavęs“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, nemažai vaikų jau yra persirgę koronavirusine infekcija, „ir tai gerokai mažina riziką sveikatos priežiūros įstaigoms“, tačiau reikia apsaugoti vyresniuosius giminaičius, jei jie nepasiskiepiję ir bendrauja su ugdymo įstaigas lankančiais vaikais.

„Reikia nepamiršti, kad užsikrėtę vaikai, ypač jei jie lanko savo pagyvenusius giminaičius, senelius ar prosenelius, kurie nepasiskiepiję, kelia savo artimiesiems didelę riziką. Ir kadangi Vyriausybė nėra nusiteikusi riboti asmeninio gyvenimo, kaip buvo per praėjusių metų Kalėdų šventes ir šių metų pradžioje, raginčiau vėlgi visus savo dar nepasiskiepijusius vyriausius giminaičius pasiskiepyti, kad išsaugotume vyriausius giminaičius“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą nustatytas 2861 naujas COVID-19 atvejis. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pernai gruodžio pabaigos, kai fiksuota per 3,2 tūkst. naujų susirgimų.

Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 28 žmonės, iš jų nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai buvo 24.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 14 16:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt