penktadienis, rugsėjo 18 d.
Turtingiausias lietuvis mokesčius mokės Jungtinei Karalystei
tiesa.com

Nerijus Numavičius – turtingiausias Lietuvos žmogus – šiuo metu gyvena D. Britanijos sostinėje Londone ir, kaip teigiama, nuo mokesčius mokės tik Jungtinei Karalystei.

Į Londoną su savo antrąja žmona Kaetana Leontjeva verslininkas persikraustė 2015 metų birželį. Dabar žiniasklaida paskelbė, kad 2016 metų pajamas deklaruos ir mokesčius mokės ne Lietuvai.

Anot N. Numavičiaus atstovo, ši informacija dabar paaiškėjo dėl deklaracijų taisyklių, kurios galioja JK. „Jungtinėje Karalystėje mokestiniai metai nesutampa su kalendoriniais metais – jie prasideda balandžio mėnesio 6 dieną ir baigiasi kitų metų balandžio 5 dieną. 2016-2017 metų mokesčių deklaraciją privaloma pateikti iki 2018 metų sausio 31 dienos“, - BNS informavo N. Numavičiaus šeimos biuro „Talka LT“ komunikacijos vadovas Vaidotas Cucėnas.

Jis taip pat tvirtino, kad artimiausiu metu N. Numavičius grįžti gyventi į Lietuvą neketina.

Už 2015 metus N. Numavičius mokesčius mokėjo ir Lietuvoje, ir Jungtinėje Karalystėje, nes išvykimą į D. Britaniją jis deklaravo tik 2015 metų liepos mėnesį. Todėl pagal Lietuvos įstatymus, už visus mokestinius 2015 metus N. Numavičius buvo laikomas Lietuvos mokesčių mokėtoju.

Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2015-ųjų liepos D. Britanijoje N. Numavičius turi vienintelį gyvenamąjį šeimos būstą ir nuolat ten gyvena, nuo to laiko jis laikomas ir D. Britanijos mokesčių mokėtoju.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, nuolatiniu Lietuvos gyventoju laikomas tas, kuris per metus Lietuvoje išbūna ilgiau kaip 183 dienas arba daugiau, arba jo nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje, arba jo asmeninių, socialinių, ekonominių interesų buvimo vieta yra veikiau Lietuvoje nei užsienio valstybėje.

Jeigu galutinai iš Lietuvos išvykstantysis iki tol nuolatiniu gyventoju buvo ne mažiau kaip trejus metus ir jis išvyksta antrąjį pusmetį, jis laikomas nuolatiniu šalies gyventoju visus metus.

Verslininko advokatė Olga Petroševičienė prieš kelis metus žiniasklaidai teigė, kad N. Numavičius gyventi į D. Britaniją išvyko laikinai, nesikreipė dėl „Tax Residency“ statuso ir toliau mokės mokesčius Lietuvoje, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jis tapo ir Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtoju.

2017 06 05 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt