pirmadienis, sausio 24 d.
Tyrimas parodė, kurių šalių pabėgėlių ir imigrantų Lietuvoje laukiama labiau
Alfa.lt

Lietuvoje atliktas „Sprinter research“ tyrimas parodė, kad beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų mano, jog šalis yra svetinga pabėgėliams ir imigrantams, vis dėlto labiausiai būtų linkę priimti krikščionių tikėjimo pabėgėlius, bėgančius nuo karo (68 proc.), mažiausiai palankiai vertinami musulmonų tikėjimo pabėgėliai (40 proc.).

Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) užsakymu sociologinį šalies gyventojų tyrimą atliko tyrimų agentūra „Sprinter research“. Gyventojų apklausa buvo atlikta kovo pirmosiomis savaitėmis, kurioje dalyvavo daugiau nei tūkstantis 18–75 metų amžiaus respondentų. Apklausos dalyviai turėjo išreikšti nuomonę, susijusią su pandemija, lyčių lygybe, LGBT teisėmis, buvo vertinami migrantai ir pabėgėliai šalyje.

Tyrimo rezultatai

ŽTSI apklausos duomenys rodo, kad daugiau (47 proc.) šalies gyventojų mano, kad Lietuva yra svetinga imigrantams ir pabėgėliams, 35 proc. manė priešingai, o 18 proc. teigė neturintys nuomonės. Jaučiantys, kad Lietuva yra svetinga šalis imigrantams ir pabėgėliams, dažniau įvardijo vyrai nei moterys.

39 proc. apklaustųjų pritarė teiginiui, kad pabėgėliai ir imigrantai yra naudingi Lietuvos ekonominiam gyvenimui: 11 proc. atsakė, kad su teiginiu sutinka, 28 proc. – „greičiau sutinka“, o 50 proc. teiginiui nepritarė, likę 11 proc. teigė neturintys nuomonės.

Panašūs rezultatai buvo ir paklausus, ar lietuviai pritaria teiginiui, kad pabėgėliai ir imigrantai praturtina Lietuvos kultūrinį gyvenimą. 10 proc. atsakė sutinkantys, 28 proc. „greičiau sutinka“, o 44 proc. – teiginiui nepritarė.

Daugiau nei pusė (59 proc.) respondentų pritarė teiginiui, kad pabėgėliai ir imigrantai gali padidinti nusikalstamumą Lietuvoje: 22 proc. – „sutinka“, 37 proc. – „greičiau sutinka“, 31 proc. teiginiui nepritarė ir 10 proc. teigė neturintys nuomonės.

Taip pat 38 proc. tyrimo dalyvių mano, kad musulmonės moterys turi teisę viešose vietose nešioti hidžabą, plaukus dengiantį musulmonišką galvos apdangalą. 15 proc. apklaustųjų sutiko su teiginiu, 23 proc. atsakė, kad „greičiau sutinka“, 50 proc. teigė nesutinkantys arba greičiau nesutinkantys su šia teise.

41 proc. apklaustųjų pritarė teiginiui, kad Lietuvos valstybė daro pakankamai, kad integruotų į Lietuvą atvykstančius imigrantus ir pabėgėlius, 39 proc. šiam teiginiui nepritarė, 20 proc. atsakė nuomonės neturintys.

Vertindami skirtingų migrantų grupių priimtinumą, lietuviai palankiausiai vertino krikščionių tikėjimo pabėgėlius, bėgančius nuo karo (68 proc. sutiktų priimti į Lietuvą), pabėgėlius, bėgančius nuo politinio persekiojimo (63 proc.), ir pabėgėlius, bėgančius nuo Baltarusijos režimo persekiojimo (63 proc.). Mažiausiai palankiai buvo vertinami musulmonų tikėjimo pabėgėliai, bėgantys nuo karo, tik 40 proc. apklaustųjų sutiktų priimti juos į Lietuvą.

2021 06 12 14:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt