antradienis, rugsėjo 27 d.
Ugniagesiai-gelbėtojai: daugėja iškvietimų šalinti vėjo padarinių
BNS
BNS foto
Vėjas

Ugniagesiai-gelbėtojai nuo šeštadienio ryto vis daugiau sulaukia iškvietimų ir dažniau vyksta šalinti didėjančio vėjo padarinių – nuo kelio nuvilkti nuvirtusius medžius ar nulaužtas šakas, nutrauktus laidus.

Kaip BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas, pranešimų apie vėjo padarinius gaunama iš visos Lietuvos, daugiausia iš vakarinių ir Kauno regionų.

„Matome, kad vėjas yra pakilęs intensyvumas tik didėja ir iškvietimų skaičius auga auga auga. Konkrečių skaičių dar nėra“, – BNS sakė Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Žilinskas.

Pasak jo, daugiausia iškvietimų kol kas sulaukiama Vakarų Lietuvoje, Klaipėdos apskrityje ir Kauno apskrityje, Kauno rajone.

Ugniagesiai gelbėtojai per praėjusią parą (iki šeštadienio 6 val. ryto) šalies ugniagesiai gesino 21 gaisrą, 60-čia atvejų prisijungė prie gelbėjimo darbų: nuo važiuojamosios dalies po avarijų šalino transporto priemones, padėjo medikams ir kitoms spectarnyboms.

Dar beveik tris dešimtis kartų vyko šalinti vėjo padarinių: dažniausiai nuo kelio nurinkti nuvirtusius medžius ar nulaužtas šakas, sutvarkyti nutrauktus laidus.

„Iki šeštadienio ryto Vilniaus, Telšių ir Alytaus apskrityse vyko po du kartus, Kauno – šešis, Klaipėdos – vieną, Šiaulių – tris, Panevėžio – penkis, Tauragėje – aštuonis“, – teigė S. Žilinskas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 02 19 10:21
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt