ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Ūkio bankas – dabar Šiaulių bankas
tiesa.com

Žlugusį Ūkio banką perima Šiaulių bankas. Šią savaitę Lietuvoje ant kai kurių Ūkio banko filialų jau pasirodė naujojo šeimininko iškabos ir į juos atsiimti savo pinigų plūstelėjo minios žmonių.

Įvairiuose šalies miestuose žmonės prie banko skyrių būriavosi jau nuo ankstaus ryto ir tikėjosi pirmieji patekti į vidų. Labiausiai dėl savo santaupų arba įšaldytų pensijų sunerimę pensininkai.

„Lietuvos rytas“ pranešė, kad antradienį Ukmergėje žmonių nesustabdė net apsaugos darbuotojai. Susirinkusiųjų minia vidurdienį, atsidarius bakui, tiesiog įsiveržė į vidų. Visi kaip vienas tvirtino norintys kuo greičiau atsiimti savo indėlius.

Panaši situacija susiklostė ir Kaune. Antrame pagal dydį Lietuvos mieste taip pat prie skyrių būriavosi daugybė žmonių, o Laisvės alėjoje jie netgi trukdė eismui. Pasak „Lietuvos ryto“ žurnalistų, susirinkusieji keikė pagrindinį Ūkio banko akcininką Vladimirą Romanovą ir siuntė prakeiksmus šalies valdžiai.

Premjeras Algirdas Butkevičius ir kiti aukšti šalies pareigūnai skelbė žmonėms, kad visi pinigus atgaus, nes Europos Sąjungos (ES) piliečių indėliai, kurie neviršija 100 tūkst. eurų yra apdrausti, tačiau lietuvių tai nenuramino. Tiesa, Ūkio banke pinigus laikė ir nemažai užsieniečių, labiausiai sunerimę dabar tie, kurie nėra ES piliečiai.

Daugelis žmonių, kurie dabar stoviniuoja eilėse ir nerimauja dėl savo santaupų Ūkio banke, dar visai neseniai pinigus bandė atgauti iš kito nacionalizuoto lietuviško „Snoro“ banko. Jo savininkas Raimundas Baranauskas su kitu akcininku Vladimiru Antonovu. Jie iš karto po paskelbimo apie „Snoro“ banko nacionalizavimą pabėgo į Londoną ir ten tikrai bus iki šių metų liepos, kai bus svarstoma byla dėl jų grąžinimo į Lietuvą.

2013 03 06 08:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt