trečiadienis, liepos 15 d.
Ūkio bankas paslaugų nebeteikia, jo likimas neaiškus
tiesa.com

Apribota Ūkio banko veikla ir paskirtas laikinasis administratorius. Jis turės pasiūlyti sprendimus, kurie leistų užtikrinti įsipareigojimų vykdymą. Bankas paslaugų kurį laiką neteiks, pranešė lrytas.lt. Laikinasis administratorius savo išvadas ir rekomendacijas dėl banko tolimesnio likimo turi pateikti ypač greitai – per 6 darbo dienas skaičiuojant nuo šiandien.

Premjeras Algirdas Butkevičius gyventojus ramino, kad visi indėliai yra apdrausti ir jie yra saugūs.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas teigė, jog sprendimas apriboti banko veiklą anksčiau ar vėliau vis tiek būtų priimtas, tačiau viską pagreitino tai, kad penktadienį po pareiškimų apie „Žalgirio“ klubo situaciją, iš banko pradėjo „išeidinėti“ pinigai.

„Tiesa“ primena, kad praėjusios savaitės pabaigoje Vladimiras Romanovas pareiškė, kad jis atsisako komandos savininko statuso. „Žalgirį“ jau kurį laiką kamuoja finansiniai sunkumai, klubas turi skolų, yra įsiskolinęs žaidėjams.

V. Vasiliauskas taip pat akcentavo, kad Ūkio banko istorija netūrėtų būti tapatinama su „Snoro“. Mat šiame banke nusižengimai buvo daromi tyčia, o Ūkio banko veikloje daugiau aplaidumo.

Sprendimą laikinai sustabdyti banko veiką Lietuvos banko valdyba priėmė atlikus patikrinimą ir įvertinusi pateiktas išvadas. Teigiama, jog banko inspektavimo metu buvo nustatyta, kad ūkio banko reali turto vertė yra visai kitokia nei buvo nurodyta ofiacialiose ataskaitose, o bankas nevykdytų su kapitalu susijusių riziką ribojančių normatyvų.

Manoma, kad Lietuvos bankas skirdamas laikinąjį administratorių rėmėsi ne tik paskutine ataskaita apie banko veiklą, bet ir įvertino kitus faktus, kurie jau ilgą laiką nedavė ramybės: tai ir rizikingas pastarųjų metų veiklos tendencijas, bankui žalingus akcininkų veiksmus, priežiūros institucijos nurodymų nevykdymą. Taip pat pranešama, kad bankas netinkamai vertino kredito rizikas, t.y. neįsitikino kreditorių realiomis galimybėmis vykdyti įsipareigojimus ir grąžinti skolas.

2013 02 12 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt