šeštadienis, liepos 4 d.
Ukrainiečiai plūsta į Lietuvą
tiesa.com

Ukrainiečiai plūsta iš karo apimtų šalies regionų ieškodami saugesnės pastogės. Šiemet pirmąjį pusmetį gyventi Lietuvoje norėjo dvigubai daugiau ukrainiečių nei pernai, padaugėjo ir šalimi besidominčių rusų, pranešė portalas Delfi.lt.

 Šiemet per pirmą pusmetį 1742 Ukrainos piliečiai kreipėsi į Lietuvos migracijos departamentą, prašydami išduoti arba pakeisti leidimus gyventi Lietuvoje. Tai yra dvigubai daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai dėl šių priežasčių kreipėsi 873 žmonės.

Pastebėta, kad šiemet gerokai daugiau ukrainiečių kreipėsi į Lietuvą su prašymais išduoti naujus leidimus gyventi, o ne pakeisti jau išduotus: iki liepos sulaukta 1303 prašymų dėl leidimo gyventi Lietuvoje, kai pernai pirmą pusmetį jų buvo 527. Per pirmą 2014 metų pusmetį dėl galimybių gyventi Lietuvoje kreipėsi 2262 Rusijos piliečių, tai – 44 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu.

Ukrainiečiai su šeimomis nori apsigyventi saugesnėje šalyje ir čia gabenasi visą turtą, kokį tik gali. Dalis jų planuoja Lietuvoje kurti verslą, kiti prašo leidimo gyventi, nes rado antrąją pusę, treti – nutarė studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Specialistai sako, kad jie atvykstančius tikrina ir nori būti tikri, kad žmonės tikrai ketina Lietuvoje kurti verslą arba kad jų santuoka nebus fiktyvi. Mat Lietuva – didžiajai daliai užsieniečių iš trečiųjų šalių tėra tik pirma stotelė. Atvykėliams svarbu įteisinti savo statusą Europos Sąjungoje ir patraukti toliau.

2014 07 21 14:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt