sekmadienis, liepos 3 d.
Ukrainiečių vaikų švietimo reikmėms papildomai skirta 6,7 mln. eurų
BNS
BNS Foto
Ukrainiečių vaikai

Vyriausybė iš Ukrainos nuo karo į Lietuvą pabėgusių ukrainiečių vaikų švietimui papildomai skyrė 6,7 mln. eurų.

Kaip pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), lėšos bus skirtos vaikams ugdyti ir pavėžėti į mokyklas finansuoti iki šių mokslo metų pabaigos.

„Jau daugiau kaip 10 tūkst. ukrainiečių vaikų mokosi mūsų mokyklose ir lanko darželius. Savivaldybės savo iniciatyva prisideda atliepdamos karo pabėgėlių poreikius, bet ankstesnių valstybės skirtų lėšų nepakanka. Atvykstančių vaikų skaičius mokyklose, nors ir lėčiau, tebeauga“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

ŠMSM vertinimu, Vyriausybės skirtų papildomų lėšų užteks vaikams ugdyti pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas bei jiems pavėžėti į mokyklą ir atgal iki šių mokslo metų pabaigos.

Kovo pabaigoje šioms ukrainiečių vaikų švietimo reikmėms valstybė skyrė 2,16 mln. eurų.

Šalies ugdymo įstaigas šiuo metu lanko per 10 tūkst. ukrainiečių vaikų, apie 70 proc. jų – mokyklose arba darželiuose, kuriose ugdomoji kalba – lietuvių.

Be lėšų ugdymui, Vyriausybė taip pat yra skyrusi 300 tūkst. eurų vaikų ukrainiečių kalbos, pilietiškumo ugdymui bei vasaros stovyklų veikloms.

Pranešama, kad valstybė taip pat ketina finansuoti pedagogų asociacijų projektus, skirtus Ukrainos vaikų lietuvių kalbos įgūdžiams ugdyti bei emocinei, psichologinei pagalbai teikti, mokytojų konsultacijoms – šioms priemonėms numatyta 90 tūkst. eurų.

Iš valstybės biudžeto yra skirta ir 360 tūkst. eurų Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojančių Ukrainos karo pabėgėlių stipendijoms.

790 tūkst. eurų yra skirta suaugusiųjų iš Ukrainos lietuvių kalbos mokymui finansuoti, taip siekiant paspartinti jų integraciją Lietuvoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 05 04 16:19
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt