sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Uraganas „Feliksas” negailėjo nei paplūdimių, nei statinių
tiesa.com

Antrą kartą sausį uraganiniai vėjai talžę Lietuvą daugiausiai žalos pridarė pajūriui. Vėjas laužė medžius ir vartė stulpus, todėl dešimtys tūkstančiių žmonių liko be elektros. Klaipėdos uoste apribota laivyba. Audringa jūra nepagailėjo paplūdymių.

Praėjusį savaitgalį siautusio urgano „Felikso” nuostoliai didesni nei prognozuota. Labiausiai nuo stipraus vėjo ir audros jūroje nukentėjo Smiltynė. Pajūriui padaryta žalia, preliminariais duomenimis, siekia 100 tūkst. eurų. Vėjas ir vanduo nuplovė kelius ir takus kopuose, jūra apardė kopas.

Pasak „Klaipėdos paplūdimių“ vadovo Virginijaus Urbono, kurį citavo portalas Lrytas.lt, urganas buvo negailestingas Lietuvos pajūriui –nukentėjo visas Klaipėdai priklausantis aštuonių kilometrų pajūris, nėra nė vieno stichijos nepaliesto metro. Jis teigė, kad smarkiai nuniokota paplūdimių infrastruktūra, aplaužyti arba visiškai nuplauti mediniai laiptai, kai kur išjudinti net trinkelių takai, asfalto danga, net vamzdynai.

Jis taip pat patvirtino, kad „Feliksas“ daug nuostolių pridarė ir verslininkams. Iš septynių paplūdymio kavinių trys – visiškai nugriautos, kitos – smarkiai aplaužytos.

Pranešama, kad Palangoje jūra pasiglemžė pusė paplūdymio. Mokslininkai tuoj po uragano “Felikso” siautėjimo prisiminė anksčiau mokslininkų išsakytą nuomonę, jog Palangos laukia Venecijos likimas. Prognozuojama, kad šylant klimatui jūros lygis kils, o tai reiškia, kad vieną dieną Palangą užtvindys Baltijos jūros vanduo.

Tarnybos jau pradėjo atstatymo ir palūdymių valymo darbus, tačiau tikimasi sulaukti ir žmonių, vietos bendruomenių pagalbos.

2015 01 12 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt