sekmadienis, liepos 5 d.
Už gerą elgesį H. Daktarui leista palikti Lukiškes
tiesa.com

Laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos griežčiausioje Lietuvos įkalinimo įstaigoje atliekantis Henrikas Daktaras sulaukė palankaus teismo sprendimo.

Nusikalstamo pasaulio garsenybė jau anksčiau buvo prašiusi jį perkelti bausmę atlikti į pataisos namus, tačiau prašymai buvo atmesti.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija panaikino pirmosios instancijos teismo nutartį ir tenkino nuteistojo Henriko Daktaro skundą dėl jo perkėlimo iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo į pataisos namus tęsti bausmės atlikimą.

H. Daktarui palankų sprendimą priėmusi teisėjų kolegija atsižvelgė į išskirtinai teigiamą nuteistojo charakteristiką, į Lukiškių kalėjimo administracijos ne kartą išsakytą nuomonę, kad ir pataisos namuose sėkmingai bus užtikrinami bausmės tikslai. Teismas sprendė, kad yra pagrindas pripažinti, jog savo elgesiu nuteistasis įrodė, kad laisvės atėmimo bausmės atlikimo sąlygos jam gali būti švelninamos, ir jis gali būti perkeltas iš kalėjimo į pataisos namus.

Dėl to teismas tenkino Lukiškių TI-K direktoriaus teikimą dėl H. Daktaro perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus, o skundžiamą pirmosios instancijos teismo nutartį panaikino. H. Daktaras, nepateisinęs jam parodyto pasitikėjimo, gali būti grąžintas iš pataisos namų į kalėjimą toliau atlikti bausmę.

Apeliacinės instancijos teismo priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

H. Daktaras kalėjime atliko daugiau kaip 10 metų jam paskirtos bausmės – tai pakankamai ilgas laikotarpis įvertinti nuteistojo elgesį. Per visą šį laiką H. Daktaras šiurkščių režimo reikalavimų pažeidimų nepadarė, galiojančių nuobaudų neturi, šešis kartus buvo paskatintas.

Teisėjų kolegija atkreipė dėmesį į tai, kad pastebimas nuteistojo elgesio keitimasis tik teigiama linkme, jis itin aktyviai dalyvauja įvairiose socialinės reabilitacijos programose, užsiėmimuose, prisideda prie įvairių iniciatyvų. Lukiškių kalėjimo Socialinės reabilitacijos skyriaus išvadoje šio asmens elgesys charakterizuojamas teigiamai, o iš Psichologinės tarnybos išvados matyti, kad nuteistojo pakartotinio smurtinio elgesio rizika šiuo metu vidutinė.

Pakartotinį H. Daktaro nusikalstamumą prognozuoja kriminalinė istorija, tačiau dinamiški veiksniai, susiję su nusikalstamu gyvenimo stiliumi, kitais nuteistaisiais, taisyklių laužymu, impulsyvumu, piktnaudžiavimu alkoholiu, emociniais sunkumais šiuo metu nestebimi.

2018 05 11 12:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt