penktadienis, gegužės 29 d.
Už kanapių laikymą ir suktinės pasidalijimą su nepilnamečiais – vieneri metai laisvės apribojimo
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje nepilnamečiui buvo pareikšti kaltinimai dėl nedidelio kiekio narkotinės medžiagos – kanapių laikymo, gabenimo ir platinimo kitiems nepilnamečiams.

Plungės rajono gyventojas buvo kaltinamas tuo, kad neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti, laikė nedidelį kiekį narkotinės medžiagos – kanapių, jas susisuko į vieną suktinę, atsigabeno ją prie pagrindinės mokyklos, kurioje mokosi ir jo jaunesnis brolis, ir davė suktinę rūkyti ne tik savo broliui, bet ir dar dviem savo klasės draugams. Iš jaunuolio narkotinę medžiagą atėmė mokytoja ir perdavė ją policijos pareigūnams.

Bylą išnagrinėjęs apygardos teismas nustatė, kad kaltinamojo veiksmais buvo tikslingai siekiama ne tik disponuoti konkrečiomis narkotinėmis medžiagomis, bet ir konkrečiu jų kiekiu, t. y. 1 gramu kanapių, nes būtent šį kiekį kaltinamasis nusipirko iš nepažįstamo asmens savo reikmėms.

Teismas pažymėjo, jog nepilnametis suvokė, kad disponuoja draudžiamomis medžiagomis, kad laikydamas ir vartodamas jas daro pavojingą veiką, tačiau norėjo ir siekė taip veikti. Vertindamas kaltinimus jaunuoliui dėl narkotinės medžiagos platinimo nepilnamečiams, teismas nurodė, jog platinimas gali būti ne tik šių medžiagų pardavimas, bet ir jų dovanojimas, davimas už atliktus darbus, paslaugas ir neatlygintinis davimas parūkyti kitiems asmenims.

Kadangi kaltinamasis kanapių suktinę ne tik pats rūkė, bet ir davė kitiems su juo buvusiems nepilnamečiams rūkyti, konstatuota, jog kaltinimai dėl narkotinių medžiagų platinimo pagrįsti.

Skirdamas bausmę apygardos teismas atsižvelgė į tai, kad byloje nenustatyta lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių: nors jaunuolis savo kaltės neneigė, tačiau teismas atkreipė dėmesį, kad dėl savo veiksmų nuoširdžiai nesigailėjo, mokymosi įstaigose charakterizuojamas iš esmės neigiamai, yra baustas administracine tvarka už įvairius nusižengimus.

Teismas pažymėjo, kad už narkotinių medžiagų platinimą nepilnamečiams įstatyme numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo trejų iki dvylikos metų, tačiau nagrinėjamu atveju bendrosios bausmės skyrimo taisyklės taikymas ir net minimalios laisvės atėmimo bausmės skyrimas nebūtų pakankami teisingumui įgyvendinti.

Kaltinamasis yra labai jauno amžiaus, jo vertybės, socialinė aplinka dar tik formuojasi, gyvena šeimoje su dar šešiais nepilnamečiais vaikais, kuriais rūpinasi tik jų mama. Mažesnį padarytos veikos pavojingumą lemia ir tai, kad laikytos ir platintos kanapės yra iš dalies mažiau pavojingos žmogaus sveikatai, be to, kaltinamojo veiksmai pasidalijant kanapių suktine su kitais nepilnamečiais nebuvo iš anksto suplanuoti, o atlikti spontaniškai.

Paskyręs laisvės apribojimo bausmę, kartu teismas uždraudė jaunuoliui bendrauti su narkotines ir psichotropines medžiagas vartojančiais asmenimis, įpareigojo pradėti dirbti arba užsiregistruoti užimtumo tarnyboje, mokytis ir būti namuose nuo 24.00 val. iki 6.00 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi.

2020 01 29 20:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt