antradienis, lapkričio 30 d.
Už keturias raminamųjų tabletes – dveji metai už grotų
Dominykas Griežė
Unsplash
Raminamieji vaistai (asociatyvi nuotr.)

Dvi raminamųjų vaistų tabletes pardavęs ir dar dvi namuose laikęs vilnietis turės dvejus metus praleisti už grotų. Skamba paradoksaliai, tačiau tokia situacija susiklostė dėl dabartinių įstatymų ir Baudžiamajame kodekse įtvirtintų nuostatų, pagal kurias daugelyje vaistinių parduodamų raminamųjų vaistų platinimas formaliai prilygsta kokaino, heroino platinimui.

Iki tol ilgą laiką rimtesnių reikalų su teisėsauga neturėjęs vilnietis Erikas Galiganovas ne vienerius metus vartojo narkotikus ir alkoholį, tačiau įkliuvo ne dėl pastarųjų – 2020 m. gegužės pradžioje vyras įklimpo, kai Vilniuje, Gerosios vilties gatvėje už 16 eurų pardavė dvi klonazepamo tabletes, o tų pačių metų rugsėjį kratos namuose metu pareigūnai rado dar dvi klonazepamo tabletes.

Nors raminamieji vaistai nėra tokie pavojingi, kaip narkotikai, šių metų gegužės 31 d. E. Galiganovui buvo skirta reali dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Pastaroji įsiteisėjo tik šiomis dienomis, nes nuteistasis apskundė ją Vilniaus apygardos teismui. Anot vyro, paskirta bausmė yra tiesiog neproporcinga padarytam nusikaltimui ir visai situacijai, paskirta netinkamai pritaikius baudžiamąjį įstatymą – reali laisvės atėmimo bausmė buvo skirta iki tol neteistam žmogui, kuris tik pardavė kelias raminamųjų tabletes ir dar kelias turėjo namuose.

Tačiau Vilniaus apygardos teismas tokį skundą atmetė: raminamuosius vaistus laikiusiam ir prekiavusiam E. Galiganovui teks, jei nebus paleistas anksčiau laiko, dvejus metus praleisti už grotų.

Skundą atmetusi teisėjų kolegija nenagrinėjo, ar raminamųjų vaistų laikymas ir pardavimas išties yra tokio sunkumo nusikaltimas, už kurį reikalinga reali laisvės atėmimo bausmė (nors pripažino, kad, nepaisant formalių disponavimo ir platinimo požymių, galbūt nėra toks pavojingas, kaip tikrų narkotinių medžiagų platinimas), tačiau atsižvelgė į paties nuteistojo praeitį.

Teisėjams užkliuvo tai, kad E. Galiganovas turėjo baudžiamųjų bylų 1997, 2002 ir 2004 metais, iki dabar turi administracinių nuobaudų ir buvo baustas už disponavimą tinkama banderole nepaženklintomis cigaretėmis, ilgus metus piktnaudžiavo narkotinėmis medžiagomis ir alkoholiu, niekada nėra oficialiai dirbęs, o byloje esantys duomenys leidžia daryti prielaidą, kad, be gaunamos pašalpos, vilnietis dar turi ir nelegalų pajamų šaltinį.

Anot teisėjų kolegijos, atsižvelgiant į šias biografijos detales ir į tai, kad už narkotikų platinimą numatyta tik laisvės atėmimo bausmė, vyrui paskirtos laisvės atėmimo bausmės nėra pagrindo švelninti.

„Teismas įvertino ir tai, jog kaltinamasis disponavo psichotropine medžiaga, kurią yra leidžiama vartoti medicinos tikslais, tai yra vaistas, kuris pagal poveikį žmogaus sveikatai yra mažiau žalingas, bei į tai, jog E. Galiganovo dispozicijoje buvusi tiek bendra psichotropinės medžiagos masė, tiek ir iš šio kiekio išplatinta masė pagal patvirtintas rekomendacijas, laikoma nedideliu kiekiu. Atsižvelgdamas į tai, Vilniaus miesto apylinkės teismas paskyrė E. Galiganovui minimalią įstatymo sankcijoje numatytą dvejų metų laisvės atėmimo bausmę“, – rašoma teismo nutartyje, kuria palikta žemesnės instancijos teismo bausmė.

2021 10 25 09:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt