penktadienis, sausio 22 d.
Už labai didelio kiekio kokaino kontrabandą – dvylika metų kalėjimo
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Kauno apygardos teisme 2019 m. lapkričio 15 d. priimtas apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo V. P. (52 m.) nuteistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, ir neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.

Nors kaltinamasis savo kaltės ir nepripažino, tačiau teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, padarė išvadą, kad neginčijamai nustatyta, jog kaltinamasis V. P., turėdamas tikslą neteisėtai disponuoti labai dideliais narkotinių medžiagų kiekiais, vykdyti jų kontrabandą ir platinimą, taip gaunant neteisėtas pajamas, parengė nusikalstamos veikos – narkotinės medžiagos – kokaino – gabenimo planą, ir tam tikslui subūrė organizuotą grupę.

Bylos duomenimis neginčijamai nustatyta, jog V. P., savo nusikalstamam sumanymui įgyvendinti, įgijo juridinius asmenis UAB „T.“ ir UAB „E.“, ir už nenustatytą piniginį atlygį per tarpininką R. P. inicijavo D. G., K. Š. tapimą statytiniais šių įmonių direktoriais, perėmė visus įmonių dokumentus ir antspaudus.

Be to, V. P. pats įgijo užsienio įmonių „S. A. P.“ ir „I. G.“ dokumentus, antspaudus ir sudarinėjo tariamus sandorius dėl akmens anglies įgijimo, muitinės procedūrų atlikimo ir transportavimo paslaugų suteikimo, panaudodamas suklastotus dokumentus.

Juridiniai asmenys buvo reikalingi maskuoti narkotinių medžiagų kontrabandos vykdymą, kadangi V. P. sumanymas buvo kokainą gabenti akmens anglies kroviniuose. V. P., atlikdamas pasiruošimo narkotinių medžiagų gabenimui veiksmus ir siekdamas patikrinti būsimą narkotinių medžiagų gabenimo kanalo patikimumą, fiktyvios įmonės UAB „T.“ vardu 2014–2105 m. ir fiktyvios įmonės UAB „E.“ vardu 2015 m. ir 2017 m. į Lietuvos Respubliką atgabeno sieros granulių ir akmens anglies krovinius, pasitelkdamas tarpininką, nepriklausantį organizuotai grupei, perduodamas įmonių UAB „T.“, UAB „E.“, „S. A. P.“ ir „I. G.“ dokumentus, antspaudus, organizavo nurodytų krovinių muitinės procedūrų atlikimą ir pervežimą į sandėlį viename iš Lietuvos miestų.

Pirminių veiksmų atlikimas V. P. padėjo įsitikinti, kad gabenimo kanalas saugus ir patikimas, todėl V. P. ne vėliau kaip 2015 m. birželio mėn. pabaigoje įgijo labai didelį kiekį – 71 kg narkotinės medžiagos kokaino ir su ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens pagalba šią narkotinę medžiagą paslėpė tarp akmens anglies krovinių, skirtų įmonėms „S. A. P.“, „I. G.“.

Siuntą atgabenus į Lietuvos Respubliką, pasinaudojo tarpininku, kuris nepriklausė organizuotai grupei, panaudodamas ankščiau perduotus dokumentus ir antspaudus pagamino netikras pirkimo–pardavimo sutartis ir jas perdavė Lietuvos Respublikos muitinės Klaipėdos skyriaus pareigūnams muitinės procedūroms inicijuoti.

Vėliau, per tarpininką E. M. V. P. organizavo krovinių su labai dideliu kiekiu kokaino gabenimą ir tokiu būdu neteisėtai gabeno labai didelį kiekį kokaino nuo Klaipėdos muitinės iki sandėlio viename iš Lietuvos miestų, kur toliau narkotines medžiagas neteisėtai laikė. Organizuotos grupės nariai K. Z., D. P. M., V. M. 2015 m. liepos mėn., vykdydami bendrą nusikalstamą sumanymą sandėlyje, tarp 129 t akmens anglies atrinko ir į atskirą maišą supakavo dalį – daugiau kaip 11 kg kokaino, paslėpto tarp akmens anglies, likusios dalies išrinkti ir atskirai supakuoti nespėjo, nes buvo sulaikyti policijos pareigūnų.

Taip pat V. P. su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais organizuotos grupės nariais, neteisėtai įgijo ir per du kartus 2015 m., panaudodami tą pačią nusikalstamos veikos schemą, atgabeno tris jūrinius konteinerius su akmens anglies siunta, kurioje buvo paslėpta virš 302 kg narkotinės medžiagos – kokaino, atgabenus krovinius buvo išvengta muitinės kontrolės ir narkotinės medžiagos kontrabanda atgabentos į Lietuvos Respubliką. V. P. žinodamas apie policijos pareigūnų įvykdytą organizuotos grupės narių sulaikymą, organizavo netikrų dokumentų gaminimą ir siekė atgabentą krovinį perkelti į Ispanijos Karalystę.

Be to, V. P. siekdamas įgyvendinti savo nusikalstamus sumanymus, tarpininkui perdavė fiktyvių įmonių dokumentus, įpareigojo tarpininką parengti netikrus dokumentus, kurie žinomai turėjo būti pateikti muitinės kontrolei. Skirdamas kaltinamajam bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad V. P. dvi nusikalstamas veikas padarė veikdamas organizuotoje grupėje, įvykdė vieną labai sunkų nusikalstamą, vieną sunkų ir du nesunkius nusikaltimus, atsižvelgė į jo asmenybę, į tai, kad praeityje neteistas, dirba, į nusikalstamų veikų padarymo aplinkybes ir pasekmes, laiką, praėjusį po nusikalstamų veikų padarymo, ir skyrė subendrintą 12 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią jis turės atlikti pataisos namuose.

Teismas kaltinamajam taip pat pratęsė kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą iki nuosprendžio pradėjimo vykdyti dienos, nustatydamas sąlygas: nuolat dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą; nuolatos būti nustatytoje namų zonoje, išskyrus atvejus, kai tai tiesiogiai susiję su darbo, mokymosi ar kitomis iš anksto su teisėju suderintomis funkcijomis, taip pat dėl baudžiamųjų bylų ir su tuo susijusių klausimų teisminiu nagrinėjimu.

2019 11 18 05:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt