antradienis, lapkričio 30 d.
UŽ mokamą testavimą per mėnesį gali tekti pakloti iki 90 eurų
Alfa.lt
Unsplash
COVID-19 testas

Nuo gruodžio nepasiskiepiję ir COVID-19 infekcija nepersirgę darbuotojai periodiškai gaus testuotis savo lėšomis. Greitųjų antigenų testų kainos privačiose medicinos laboratorijose svyruoja nuo 20 iki 30 eurų.

Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos įsigalios nuo gruodžio 1 d., Seimui atmetus prezidento G. Nausėdos veto. Darbuotojams, kuriems yra numatytas privalomas profilaktinis testavimasis dėl COVID-19 infekcijos kas 7-10 dienų, už testus nuo šio laikotarpio teks susimokėti patiems arba tai galės padaryti jų darbdavys.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kol kas negalėjo patikslinti ar savivaldybių mobiliuosiuose punktuose taip pat dalis testų bus apmokestinama, nenurodė ir kiek jie galėtų kainuoti.

Ministerija jau anksčiau buvo paskaičiavusi, kad valstybei atlikti vieną greitąjį antigeno testą kainuoja 12-13 eurų, metams valstybei tai kainuotų apie 19 mln. eurų, jei nepasiskiepijusių asmenų skaičius išliktų nepakitęs.

Tuo tarpu privačiose medicinos klinikose testų kainos beveik dvigubai didesnės. Atlikti greitojo antigeno testą kainuoja nuo 20 iki 30 eurų. Darbuotojams tikrinantis profilaktiškai bent kas 10 dienų, per mėnesį tai atsieis apie 60-90 eurų, per metus kaina siektų daugiau nei tūkstantį eurų.

SAM yra paskelbęs sąrašą kokių veiklų ir sričių darbuotojams yra privaloma periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga. Į šį sąrašą įeina asmens sveikatos priežiūros, švietimo, pramogų, kultūros, meno paslaugų darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai ir panašiai.

2021 11 12 13:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt