pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Už nemandagų elgesį traukiniuose – milijonas svarų baudos
tiesa.com

Kelionės viešuoju transporto Anglijoje – itin didelė ir brangi kiekvieno gyvenimo dalis. Gera žinia – nuo šiol kelionės taps gerokai malonesnės, nes geležinkelio kompanijos gali susilaukti itin didelių baudų, jei jų personalas bus nemandagus su keleiviais, o traukiniai – apšnerkšti.

Dailymail.co.uk žiniomis, geležinkelio kompanijos gali susilaukti net milijoną svarų siekiančios baudos, jei jų traukiniai bus purvini ir pergrūsti žmonėmis, personalas traukinyje ir platformose – nemandagus ir nepadedantis, o elektroninės skelbimų lentos – neveiks.

Per metus nekokybiškas paslaugas siūlančios geležinkelio kompanijos gali sukaupti baudų už 9 milijonus svarų.

„Poreikis naudotis traukiniais tik augs, tad mūsų plano dalis yra užtikrinti, kad kartu augtų ir keleivių pasitenkinimas tokiomis paslaugomis,” – sakė Transporto sekretorius Patrickas McLoughlinas.

Baudas taikysianti Transporto ministerija apie nekokybiškai teikiamas paslaugas sako sužinosianti iš apklausų ir vadinamųjų „slaptų pirkėjų” – keleiviais apsimetusių tikrintojų.

Šią vasarą atlikta apklausa parodė, kad vienas iš penkių traukiniais besinaudojusių keleivių buvo nepatenkintas jam suteikta paslauga. Žmonėms labiausiai užkliuvo, kaip geležinkelio kompanijos tvarkosi su vėluojančiais traukiniais, personalo trūkumas, nešvarūs tualetai traukiniuose ir sėdimų vietų

nepakankamumas.

Keleiviai blogiausiai įvertino „Southern” kompanijos paslaugas, po kurios pylos gavo „Thameslink”, „Greater Anglia”, „Southeastern” ir „Northern” kompanijos.

2015 09 19 11:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt