šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Už vagystes nuteistą D. Rediką puola naujos bėdos: Probacijos tarnyba prašo krepšininką siųsti už grotų
Dominykas Griežė

2018 m. kovą už vagystes iš buvusios gyvenimo draugės Astos Valentaitės krepšininkas Dovydas Redikas sulaukė trejų metų laisvės atėmimo bausmės, tačiau jos vykdymas buvo atidėtas lygtinai. Nors tąkart skandalais labiau nei žaidimu pagarsėjęs krepšininkas grotų išvengė, situacija gali pasikeisti – teismui pateiktas Probacijos tarnybos prašymas D. Rediką siųsti į pataisos namus.

Garsiai nuskambėjusi vagystės istorija baigėsi prieš beveik pustrečių metų, tačiau jos aidai iki šiol nepalieka D. Rediko ramybėje – trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas pradėjo nagrinėti Probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus teikimą dėl bausmės vykdymo atidėjimo panaikinimo. Sudėtinga formuluotė iš esmės reiškia, kad Probacijos tarnyba prašo krepšininkui paskirtą lygtinę laisvės atėmimo bausmę pakeisti realia laisvės atėmimo bausme.

Prokuroras Armandas Vainauskas Alfa.lt sakė, kad tokį prašymą Probacijos tarnyba teismui pateikė, kadangi D. Redikas nesilaiko nuosprendžiu jam paskirtų įsipareigojimų – neatlygina padarytos žalos, iš gyvenamosios vietos išvyko be žinios, be to, šiuo metu Kipre krepšinį žaidžiantis sportininkas iš Lietuvos išvyko be leidimo.

Probacijos tarnybos siūlymą teismas pradėjo nagrinėti tik formaliai, mat D. Redikas prieš posėdį kreipėsi į teismą, prašydamas kol kas Probacijos tarnybos teikimą atidėti. Anot krepšininko, į teismą atvykti laiku jis nespėsiantis, apie pradėtą teisminį procesą jam nėra žinoma, be to, norėtų turėti savo pasirinktą advokatą.

Teismas nutarė prie D. Rediko situacijos sugrįžti po savaitės, rugpjūčio 12 d. Krepšininkas nurodė, kad toks laikas tinka ir jam, tačiau Probacijos tarnybos atstovė Inga Čipienė posėdžio metu teigė mananti, kad D. Redikas tiesiog vilkina procesą. „Čia yra vengimas, manytina. Jis ne vieną kartą buvo kviestas į Probacijos tarnybą, bet neatvyko“, – sakė I. Čipienė.

Meilės istorija su žinoma gražuole baigėsi teismu

2018 m. kovą D. Rediką Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino kaltu dėl šešių iš septynių jam inkriminuotų vagysčių, krepšininkui buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau bausmės vykdymas buvo atidėtas trejų metų laikotarpiui. Per šiuos metus vyrui buvo uždrausta lankytis lošimo namuose, be bausmę prižiūrinčios institucijos žinios keisti gyvenamąją vietą. Nepaisydamas to, D. Redikas šiuo metu tęsia krepšininko karjerą Kipro lygoje, atstovaudamas Limasolio „Apollon“ komandai.

Jaunam krepšininkui buvo pateikti kaltinimai dėl per kelerius bendravimo su garsia gražuole A. Valentaite metus galimai padarytų septynių vagysčių. Keturios iš šių veikų buvo kvalifikuotos kaip pačios paprasčiausios vagystės, tačiau likusios trys veikos buvo kvalifikuotos kaip didelės vertės svetimo turto vagystės, o už tokias nusikalstamas veikas Baudžiamajame kodekse nėra numatyta švelnesnių sankcijų, kaip tik laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

D. Redikas turėtų atlyginti padarytą žalą – A. Valentaitės pavogtų daiktų kaina teismo buvo įvertinta 89 420 eurų, 4 tūkst. eurų stilistei D. Redikas teismo sprendimu kaip kompensaciją už padarytą moralinę žalą, dar 4 tūkst. eurų – padengti jos advokato išlaidoms.

A. Valentaitė jai padarytą turtinę žalą, kurią savo vagystėmis padarė D. Redikas, buvo įvertinusi 146 896 eurais, dar 15 tūkst. eurų įvertino patirtą moralinę žalą. Iš viso garsi moteris siekė prisiteisti 161 896 eurus.

Bylos metu D. Redikas ikiteisminio tyrimo metu pripažino šešis iš septynių jam pateiktų nusikalstamos veikos epizodų ir tik vieno – auskarų vagystės ir sukeitimo – nepripažino.

Pasak kaltinimą palaikiusio prokuroro Gedvydo Vaivados, D. Rediką domino buvusios gyvenimo draugės laikrodžiai, kaklo papuošalai ir auskarai. „Iki 35 tūkst. eurų vertės už vieną daiktą, – teigė prokuroras, pasak kurio, daiktai būdavo parduodami kitiems asmenims. – Kam, tiksliai nenustatyta, nes buvo praėję gan daug laiko, kaltinamasis konkrečiai nurodė keletą vietų, tačiau ten tie daiktai rasti nebuvo.“

Kaip paaiškėjo, ikiteisminio tyrimo metu D. Redikas nurodė, jog vogė, nes reikėjo pinigų azartiniams lošimams, o kartą – kelionės išlaidoms.

D. Redikas buvo išteisintas dėl vieno gan gudraus nusikalstamos veikos epizodo – 35 tūkst. eurų vertės deimantinius auskarus krepšininkas buvo pakeitęs paprastais cirkonio auskarais.

Garsėja ir žaidimu, ir skandalais

D. Rediką išgarsino ne tik jo žaidimas krepšinio aikštelėje, bet ir įvairūs skandalai, į kuriuos šis sportininkas įsiveldavo.

Dar 2015 m. gegužę kilo skandalas, kai D. Redikas, tris naktis praleidęs Vilniaus viešbutyje „Kempinski“, iš jo spruko nesusimokėjęs.

Krepšininkas taip pat skandalingai nuskambėjo, kai melavo apie savo tėvo mirtį, pabėgo iš darbo Latvijos krepšinio klube, 2016 m. birželį buvo metams diskvalifikuotas iš LKL varžybų.

2020 08 05 15:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt