sekmadienis, lapkričio 28 d.
Užrašus gatvėje prie S. Skvernelio palikęs vyras teisme visiškai išteisintas
BNS
Fotobankas
Saulius Skvernelis

Dėl užrašų ant buvusio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio gyvenamos Upės gatvės asfalto teistas Gediminas Vaitkevičius teisme išteisintas dėl visų kaltinimų.

Vilniaus regiono apylinkės teismas trečiadienį paskelbė, kad buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjas G. Vaitkevičius visiškai išteisinamas dėl šmeižimo ir viešosios tvarkos pažeidimo.

Teismas per posėdį paskelbė, kad dėl abiejų kaltinimų G. Vaitkevičius išteisinamas kaip nepadaręs veikos, turinčios nusikaltimo požymių.

„Nėra surinkta neginčijamų įrodymų, kad jį (užrašą – BNS) pamatę aplinkiniai būtų šokiruoti, ar būtų sukeltas didelis išgąstis žmonėms ar būtų sustabdytas eismas“, – paskelbė teisėja Vaida Sinkevičienė.

Jos paskelbtame išteisinamajame nuosprendyje rašoma, kad G. Vaitkevičius nesiekė parodyti nepagarbą aplinkai, jis nurodė siekį viešoje vietoje išreikšti savo poziciją, pilietinį pasipiktinimą dėl galbūt neskaidrios kelio asfaltavimo istorijos.

„Kaip teigia G. Vaitkevičius, užrašas skirtas politinei kritikai. Nors šiuo atveju, teismo vertinimu, žodžiai nėra pagarbūs, G. Vaitkevičius nesiekė parodyti nepagarbą visuomenei, o išreikšti politinę kritiką“, –  sakė teisėja.

Teisėja taip pat atkreipė dėmesį, kad kelias nebuvo apgadintas tiek, kad juo nebūtų galima važiuoti, dėl jo nebuvo pareikšta civilinio ieškinio, o užrašo nuplovimo darbai kainavo kiek daugiau nei 50 eurų.

BNS primena, kad 2019 metų spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos. Portalas 15min.lt pranešė, kad visa ši suma buvo skirta tuometinio premjero S. Skvernelio gyvenamos gatvės ruožo asfaltavimui. 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrė, ar S. Skvernelis nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, tačiau po pusmečio tyrimą nutraukė, taip ir nesurinkusi pakankamai duomenų spręsti vienaip ar kitaip. 

Vilniaus rajone esančios Upės gatvės asfaltas buvo aprašinėtas praėjusių metų birželio 10 dieną, ant jo buvo palikti užrašai „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė. 

Gatvę apipaišiusį vyrą vietoje sulaikė Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai ir perdavė policijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 07 21 11:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt