šeštadienis, gruodžio 4 d.
Užsakytų sušių negavęs vilnietis ėmėsi keršto: vėl iškvietęs kurjerį grasino peršauti kojas, uždėti antrankius
Dominykas Griežė
Fotobankas
Maisto kurjeris (asociatyvi nuotr.)

Vilniaus miesto apylinkės teismas nuteisė sostinės gyventoją dėl labai neįprasto nusikaltimo – per mobiliąją programėlę sušių užsisakęs ir nesulaukęs Edgaras S. taip paprastai visko nepaliko ir kitą dieną užsisakė to paties, o atvykusiam kurjeriui ne tik priekaištavo dėl negautų sušių, bet ir grasino peršauti kojas, surakinti antrankiais.

Teisėja Giedrė Telksnienė už tokius grasinimus susidoroti vilniečiui skyrė 2,5 tūkst. eurų baudą. Ją vyras turės sumokėti per vienus metus.

Į teisiamųjų suolą Edgarą S. atvedė 2021 m. sausio 21 d. nutikusi istorija. Vyras prieš pietus naudodamasis viena iš kelių rinkoje šiuo metu esančių maisto pristatymo programėlių iš „Go sushi“ užsisakė sušių, tačiau jį labiau domino ne maistas, o maisto pristatytojas – atvykus kurjeriui, buto šeimininkas čiupo darbuotoją už rankos, kvietė užeiti į vidų, o kurjeriui nesutikus, išsitraukė antrankius, grasino jais surakinti ir peršauti kojas (tiesa, kaip vėliau paaiškėjo, grasino ne tikru ginklu, bet oriniu pistoletu). Kai kurjeris išlaisvino ranką ir ėmė trauktis link lifto, Edgaras S. pasivijo vyrą ir, laikydamas lifto duris, neleido važiuoti liftu.

Kaip paaiškėjo, vilnietis prieš tai kartą buvo teistas už smurtinius nusikaltimus, 2018 m. viena iš jam paskirtų sankcijų buvo įpareigojimas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Ikiteisminio tyrimo, o vėliau bylos metu vyras keletą kartų keitė savo parodymus. Iš pradžių vilnietis įtarimus neigė ir aiškino, kad grubiai kalbėjo su maistą pristačiusiu kurjeriu, kadangi buvo piktas, tačiau grasinimų iš jo pusės nebuvo, o vėliau dar ir rado sulaužytą durų rankeną, tačiau vėliau vis dėlto pripažino grasinęs maisto pristatytojui.

Anot nuteistojo, jo pykčio priežastimi tapo dieną prieš tai, kovo 20-ąją, įvykęs nemalonus įvykis, kai jis užsisakė sušių ta pačia programėle iš to paties restorano, tačiau savo užsakymo taip ir nesulaukė. Vyras teigė, kad tuo metu buvo prastos nuotaikos, susipykęs su gyvenimo drauge, o nepristatytas maistas dar labiau pablogino ir taip nekokią nuotaiką, todėl kitą dieną jis vėl užsisakė to paties, tikėdamasis, kad pas jį atvyks tas pats kurjeris ir bus galima išsiaiškinti, kodėl dieną prieš tai jis nesulaukė maisto.

Nuteistasis teigė, kad nepavyko išpešti, kodėl jam nebuvo pristatytas maistas, – kurjeris to nežinojo, taip pat negalėjo pasakyti, kas yra jo viršininkas, nes, kaip teigė, yra „pats sau bosas“.

Nors pripažino kaltę, Edgaras S. teigė, kad kurjeris greičiausiai ne taip suprato jo pasakymą apie antrankius, o kalbos apie ginklą tebuvo papokštavimas. Tačiau vyrą klampino parodymai – kai išgąsdintas kurjeris po maždaug pusvalandžio sugrįžo su pareigūnais, buto šeimininkas per telefonspynę liepė nukentėjusiajam eiti šalin arba peršaus kojas, o į virtualią erdvę Egdaras S. buvo įkėlęs nuotrauką su sušių dėžutėmis, tazeriu, oriniu pistoletu ir antrankiais. Maža to, nuteistasis pretenzijas raštu išreiškė ir maisto pristatymo tarnybos pagalbos skyriui, o susirašinėdamas žadėjo, kad kurjeris nebus paleistas, paims jį, kad „išsiaiškintų“, galiausiai parašė: „Kurjerį išgąsdinau, džiaukitės, kad neprirakinau.“

Vilnietis pripažino, kad nusikaltimą padarė, nes yra karštakošis, nesugeba suvaldyti savo emocijų. Anot nuteistojo, kurjerio vietoje jis būtų pasielgęs taip pat ir iškvietęs policiją.

Nuteistajam svarstyta skirti viešųjų darbų, tačiau Edgaras S. šios bausmės atsisakė – teigė galintis savo laiką panaudoti prasmingiau. Galiausiai vyrui buvo skirta pustrečio tūkstančio eurų bauda, tačiau išpildytas jo pageidavimas baudą sumokėti per vienus metus – nuteistasis teigė, kad šiuo metu neturi darbo, gyvena iš santaupų, todėl, jei reikėtų sumokėti visą baudą iš karto, liktų be pinigų.

2021 10 28 10:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt