pirmadienis, spalio 18 d.
Užsidėti kaukės „Maximoje“ pirkėjos neprivertė net policija – pareigūną mušė ir sulaikyta
Dominykas Griežė
Unsplash
Laisvė nuo kaukių

Karantinas, vakcinos nuo Covid-19 ir kaukės – šiuo metu labiausiai visuomenę skaldančios temos; kol vieni pripažįsta apribojimų, skiepų ir kaukių būtinumą, kiti griežtai atsisako skiepytis ar dėvėti kaukes. Taip griežtai, kad jų nepriverčia net policija.

Suvalkijos gyventoja R. B. jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu Marijampolėje buvo nuteista už pasipriešinimą pareigūnams, kai parduotuvėje su šiais leidosi į konfrontaciją principiniu klausimu – nešioti kaukę ar ne. Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėjas Raimundas Krušinys nuteistajai skyrė 174 valandas viešųjų darbų, kuriuos teks atlikti per pusmetį.

Į konfliktą su teisėsauga R. B. įsivėlė šių metų vasario 26 d., ryte, kai Suvalkijoje esančioje parduotuvėje du policijos pareigūnai ėmė drausminti moterį, kad ši užsidėtų burną ir nosį dengiančią kaukę. Užuot paklususi, nuteistoji ėmė priešintis ir kelis kartus spyrė vyriausiajam patruliui į koją, vėliau, būdama sulaikyta ir pristatyta į Kalvarijos policijos komisariato kiemą, vedama į komisariatą dar kelis kartus pareigūnui spyrė į koją.

Prieš teismą stojusi moteris kaltės nepripažino. R. B. aiškino, jog jokio smurto prieš policijos pareigūną nenaudojo, jokio nusižengimo ar nusikaltimo nepadarė, o policijos pareigūnai ją sulaikė prekybos centre „Maxima“, užlaužė rankas, uždėjo antrankius. Anot moters, jai skaudėjo rankas, prašė nuimti antrankius ar juos atlaisvinti, tačiau pareigūnai į jos prašymus nereagavo.

Pasak R. B., pareigūnai ją lenkė prie žemės, todėl, norėdama vieną iš jų pastumti nuo savęs, gal kartą ar du koja palietė pareigūno koją, tačiau tyčia tikrai nespyrė.

Po teisybei, moteris turėjo pasiteisinimą, kodėl užkliuvo pareigūnams – aiškino, kad parduotuvėje vietoje kaukės kaip apsauginę priemonę buvo užsidėjusi šaliką, nes turi kvėpavimo problemų.

Nukentėjęs pareigūnas teisme papasakojo kitokią įvykių versiją. Anot patrulio, tadien jis dirbo su kolege ir kursantu, kai gavo pranešimą dėl moters, kuri nedėvi karantino metu privalomos apsauginės kaukės, o nuvykę į prekybos centrą sulaikė R. B.

Moteris, pasak pareigūno, sakė, kad nenori dėvėti kaukės, nereagavo į pastabas, nusisuko ir bandė pasišalinti, taip pat atsisakė pateikti asmens dokumentą. Anot pareigūno, sulaikytoji bendravo pakeltu tonu ir net nepanoro užsidengti nosį ir burną savo skarele, kurią turėjo ant kaklo, o taip pat nepateikė medicininio išrašo, jog dėvėti apsaugines veido priemones jai yra pavojinga dėl sveikatos būklės.

Kadangi savo asmens dokumento R. B. nepateikė, pareigūnai jai pareiškė, kad moteris bus sulaikyta ir pristatyta į policijos komisariatą dėl asmenybės nustatymo ir administracinio nusižengimo protokolo surašymo, tačiau R. B. pareiškė, kad ji nieko nedarys, niekur nevyks ir su pareigūnais nebendraus. Tuomet, pasak patrulio, buvo nutarta moterį sulaikyti, tačiau ši priešinosi, stengėsi ištrūkti iš jų rankų, o į reikalavimus nesipriešinti nereagavo.

Anot pareigūno, sulaikytoji šaukė ant jų ir galiausiai du kartus jam įspyrė į kairės šlaunies vidinę pusę, dėl ko pajuto fizinį skausmą. Moteris bandė ir dar įspirti, tačiau kitų spyrių jis išvengė. Vedant sulaikytą kaltinamąją į Kalvarijos policijos komisariato patalpas, R. B. toliau aktyviais veiksmais priešinosi, vadino jį „durneliu“, „šiukšle“ bei dar du kartus spyrė jam į kairią koją, dėl ko juto fizinį skausmą.

Bylos metu paaiškėjo, kad moteris iki šiol buvo neteista, tačiau jau turėjo karčių santykių su policija istoriją – kelis kartus buvo bausta administracine tvarka už pareigūnų nurodymų nevykdymą, jų garbės ir orumo įžeidimą.

2021 09 17 19:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt