penktadienis, liepos 30 d.
Užsieniečių registravimo centre plinta COVID-19, tačiau skiepytis migrantai nesutinka
Goda Košinskytė
Alfa.lt
Užsieniečių registracijos centras

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) viešųjų ryšių atstovas Giedrius Mišutis teigia, jog Užsieniečių registravimo centre (URC) pastarąjį mėnesį buvo registruoti trys COVID-19 susirgimo atvejai, nepaisant to migrantai skiepams registruojasi nenoriai.

Užsikrėtė palikę teritoriją

G. Mišutis atskleidė, kad šį mėnesį Užsieniečių registracijos centre koronaviruso pandemija užsikrėtė trys irakiečiai, jie buvo išvežti gydyti į Abromiškių reabilitacijos ligoninę, po gydymo bus grąžinti į centrą. „Tiek kiek turime gyventojų, užsikrėtimo lygis nėra labai didelis“, – teigė jis.

Yra numanoma, kad migrantai virusu užsikrėtė už palapinių miestelio teritorijos ribų, kadangi prieglobsčio prašytojai teritoriją gali palikti jiems ribotą laiką. „Patikrinimai vyksta juos sulaikius ir vėliau periodiškai, todėl visi trys greičiausiai užsikrėtė kažkur išėję“, – pasakojo G. Mišutis.

Nors migrantai turi galimybę vakcinuotis nemokamai, tam registruojasi nenoriai: „Skiepytis jiems siūloma jau seniai, aiškinama, pasakojama, švietėjiškas darbas vykdomas, – tvirtino VSAT atstovas. – Buvo atvejų, kai keli užsieniečiai tarsi buvo sutikę skiepytis, tačiau persigalvojo. Kai kurie buvo užsiregistravę skiepui, bet kai sužinojo, kad gaus „Vaxzevria“ skiepą, atsisakė. Dabar yra penki užsieniečiai, kurie, atrodo, norėtų skiepytis, todėl deriname su Švenčionių visuomenės sveikatos centru, kad juos artimiausiu metu būtų galima paskiepyti Pabradės poliklinikoje, bet žvelgiant į ankstesnius atvejus, neaišku ar jie iš tikrųjų pasiskiepys, ar ne.“

VSAT duomenimis, šiuo metu palapinių miestelyje yra užimta 60 vietų iš 290, karantino palapinių dalyje užimtos 34 vietos iš 60, be to pagrindiniuose pastatuose yra likę 70 laisvų vietų. „Pastatuose gyvena šeimos, pažeidžiami asmenys, nepilnamečiai, moterys, o palapinių miestelyje apgyvendinami tik viengungiai vyrai“, – apgyvendinimo taisykles aiškino G. Mišutis.

2021 06 29 08:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt