trečiadienis, spalio 20 d.
V. Blinkevičiūtė apie galimybių pasą parduotuvėse: tai absurdo spektaklis
Alfa.lt
Fotobankas
Vilija Blinkevičiūtė

Galimybių paso tikrinimas yra eilinis eksperimentas, kuris sukelia daug nepatogumų, o jo rezultatas neaiškus, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

„Akivaizdu, kad šis reikalavimas sunkiai įgyvendinamas, o jei jo neįmanoma tinkamai įgyvendinti, jis netenka savo prasmės. Jei reikalaujama tik galimybių paso, bet nereikalaujama tapatybės dokumento, vadinasi, į prekybos centrus iš esmės gali patekti visi norintieji. Tai ir vyksta.

Prekybos centrai ir žmonės priversti apsimesti, kad vykdo valdžios nurodymus. Valdžia apsimeta, kad sėkmingai kovoja su pandemija. Absurdo spektaklis, kurį sukėlė absurdiškas reikalavimas“, – teigia V. Blinkevičiūtė.

Tai tik iliuzija. Eilinis eksperimentas.

Socialdemokratų lyderės manymu, tokį perteklinį reikalavimą būtina atšaukti, o padidėjęs pirkėjų srautas mažesnėse parduotuvėse niekaip nesumažins užsikrėtimų skaičiaus.

„Tai tik iliuzija. Eilinis eksperimentas, kuris sukelia daug nepatogumų, o rezultatas neaiškus, nes sunkiai įvertinamas. Manau, reikia atsisakyti reikalavimo, o palikti rekomendaciją: jei parduotuvės nori tikrinti galimybių pasus, gali tai tinkamai įgyvendinti, tegul tikrina. Leiskime joms savarankiškai tai nuspręsti“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų lyderė sutinka, kad daugelyje Europos Sąjungos valstybių panašūs pasai yra, tačiau, pasak V. Blinkevičiūtės, jų paskirtis ir naudojimas skiriasi.

„Matau didelę galimybių paso taikymo prasmę, ypač uždarose pasilinksminimo, pramogų, laisvalaikio vietose, bet ne parduotuvėse“, – įsitikinusi V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratai jau anksčiau yra teigę, kad Vyriausybė turi aiškiai apibrėžti galimybių paso teisines ribas, jo taikymo sąlygas bei sritis, taip pat tikslus. Pasak socialdemokratų, visa tai būtina įtvirtinti įstatymuose, reguliuojančiuose užkrečiamųjų ligų plitimo ir ekstremaliųjų situacijų valdymą, civilinę ir darbo saugą.

2021 09 16 19:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt