penktadienis, liepos 1 d.
V. Čmilytė-Nielsen partijos kolegoms: pasaulis keičiasi, todėl dabar – mūsų laikas
BNS
BNS
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Liberalų sąjūdžio lyderė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad pastaruoju metu pasaulis išgyvena daugybę pokyčių, todėl liberaliems politikams dabar yra geriausias laikas veikti.

„Viskas keičiasi taip greitai ir taip radikaliai, kad taip, kaip buvo anksčiau, nebebus. Todėl turime prisitaikyti gyventi pokyčiuose“, – kreipdamasi į Liberalų sąjūdžio suvažiavimo dalyvius šeštadienį Vilniuje sakė partijos pirmininkė.

Tuo tarpu liberalizmo esmė yra „keisti ir keistis“, sakė ji, pabrėždama, jog liberalai puikiai suvokia, kad bet kokia sistema „kiek yra gyva, gali ir privalo keistis“.

„Pasaulis keičiasi, todėl dabar – mūsų laikas“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

„Tą turime suprasti visi – nuo Seimo, Seimo frakcijos, mūsų vadovaujamų ministerijų iki savivaldos. Iki partinių skyrių, kiekvieno partijos nario“, – tvirtino politikė.

Pasak jos, politinė situacija šiandien yra viražų pilni „atrakcionų kalneliai“, tačiau partijai pavyko nemažai nuveikti įvairiose srityse, o prie to prisideda tiek partijos deleguoti merai ir savivaldybių tarybų nariai, tiek frakcija Seime.

Pati V. Čmilytė-Nielsen sakė savo veikloje vengusi impulsyvumo, dirbusi racionaliai ir apgalvotai, telkdama bendram darbui ir susitarimų paieškoms.

„Iššūkių per pastaruosius pusę metų buvo tiek, kiek užtektų visai kadencijai, o gal net ne vienai“, – kalbėjo politikė.

Anot jos, po šios Seimo kadencijos viskas bus gerokai pakitę, ypač žmonių mąstymas, poreikiai, motyvacija.

„Turime suspėti į šį judantį traukinį, kitaip liksime perone“, – tvirtino Liberalų sąjūdžio lyderė.

Pasak partijos pirmininkės, Liberalų sąjūdis yra susikūręs bene stabiliausią rėmėjų bazę tarp politinių partijų.

„Šie rezultatai rodo, kad mes ne tik sugebėjome pasikeisti ir keičiamės toliau, bet ir susikūrėme reputaciją, atsparią kartais primetamiems įvaizdžiams“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, partija jau pasikeitė, atsinaujino skyriai, pozicijas užima nauji veidai.

„Mes keičiamės, nes ateina nauji žmonės. Tačiau būtent todėl, kad keičiamės, prie mūsų ir jungiasi nauji žmonės. Jie patys sako, kad juos tai motyvuoja. Pasitraukiantieji – taip, tokių taip pat yra – nebėra problema. Tai natūrali gyvo organizmo kaita. Lemia nebe skaičius, o aktyvumas, noras kažką padaryti, pakeisti, įgyvendinti.“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

Pastarųjų gyventojų apklausų duomenimis, už Liberalų sąjūdį balsuotų apie 6 proc. gyventojų, , o V. Čmilytė-Nielsen yra viena iš populiariausių politikių šalyje.

Valdančiajai daugumai priklausantis Liberalų sąjūdis Seime turi 13 atstovų, jiems priklauso Seimo pirmininko postas bei Aplinkos ir Kultūros ministerijos, kurioms vadovauja Simonas Gentvilas ir Simonas Kairys.

Partijos atstovai yra septynių Lietuvos savivaldybių merai.

Kovo mėnesio duomenimis, Liberalų sąjūdžiui priklauso 6,9 tūkst. narių.

Liberalų sąjūdis šeštadienį tvirtina naują partijos vizualinį identitetą. Partijos simbolika nebuvo atnaujinta nuo pat jos įkūrimo 2006 metais.Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 05 21 13:34
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt