šeštadienis, gegužės 30 d.
V. Kasiulevičius: koronavirusas nesibaigs su pavasariu, tikėtinos vėlesnės bangos
Alfa.lt

Koronavirusas nesibaigs su šiuo pavasariu, tikėtina, kad jo bangų kils ir vėliau, sako Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius.

„Mes nežinome, koks dydis tų bangų gali būti ir kaip jos dažnai galėtų kartotis – tai mokslo bendruomenė dar diskutuoja, nėra iki galo aiškių atsakymų“, – spaudos konferencijoje sakė  VU Medicinos fakulteto profesorius.

Pasak jo, gripo istorija rodo, jog antroji pandemijų banga dažnai būna didesnė už pirmąją. Vis dėlto V. Kasiulevičius pažymi, jog tai – nebūtinai taisyklė.

„Negalima atsakyti vienareikšmiškai, ar tikrai rudenį bus blogiau, negu dabar yra pavasarį, bet tai, kad šitas virusas nebaigs savo gyvavimo su šiuo pavasariu, yra tikrai tiesa“, – sakė jis.

Trečiadienį Vyriausybė pasitarime priėmė COVID-19 valdymo strategiją artimiausiems dvejiems metams, joje, be kitų dalykų, numatyta vykdyti nuolatinį tikslinį testavimą, peržiūrėti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį, užtikrinti asmens apsaugos priemonių gamybą vietos rinkoje, saugoti rizikos grupei priskiriamus asmenis.

2020 05 06 20:53
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt