ketvirtadienis, gruodžio 2 d.
V. Kasiulevičius: mūšis prieš pandemiją jau seniai pralaimėtas
Alfa.lt
Fotobankas
Vytautas Kasiulevičius

Profesorius Vytautas Kasiulevičius tikina, kad mūšis prieš jau antrus metus vykstančią koronaviruso pandemiją jau seniai yra pralaimėtas.

„Kai kuriems valdžios politikams už pandemiją daug svarbiau mažesnės baudos už narkotikus, alkoholio prieinamumo gerinimas ar lyties keitimo operacijų finansavimas. O pandemija? Pandemija ir toliau lieka socialinės erdvės mūšio lauku. Mūšio, kuris, mano akimis, atrodo seniai pralaimėtas“, – feisbuko pranešime nuogąstauja medikas.

Pandemijos tema virtualiu karo lauku tapo dar pandemijos pradžioje, dar Sauliaus Skvernelio vyriausybės laikais.

Buvęs Santaros klinikų Šeimos medicinos centro gydytojas įsitikinęs, kad COVID-19 pandemija „karo lauku“ tapo dar prieš Seimo rinkimus, kai valdžioje buvo valstiečiai.

„Kodėl tas mūšis pralaimėtas? Socialiniai tinklai ir naujienų portalai – galingas instrumentas, kuriame seniai metodiškai kariaujama prieš valstybę. Pandemijos tema virtualiu karo lauku tapo dar pandemijos pradžioje, dar Sauliaus Skvernelio Vyriausybės laikais. Tik valstiečius ir jų taikomus ribojimus dar kurį laiką saugojo visuomenės pasitikėjimo kreditas, kuris išnyko rinkimų kampanijos įkarštyje ir kurio dešinieji tiems ribojimams jau nebeturėjo.

O kovo mėnesį tapo aišku, kad aktyviosios visuomenės didelė dalis ne tik pyksta, bet pasiruošusi veikti, kad panaikintų efektyvias, bet daug šalutinių poveikių keliančias infekcijos kontrolės priemones“, – sako V. Kasiulevičius.

Medikas kritikuoja valdžios atstovų pasirinktą komunikacijos būdą, esą tai taip pat turėjo pasekmių mūšio prieš pandemiją pralaimėjimui.

„Vertinant aukščiau išvardytas aplinkybes būtų keista, kad „skiepų ir ribojimų mūšis“ būtų laimėtas. Bet buvo dar viena detalė. Komunikacija. Komunikacija – tai karas socialiniame tinkle. Ne fotosesijos ar apgailėtini bandymai finansuoti jokio efekto neduodančias pokalbių laidas. Ir netgi ne žodžiai „pasiskiepysi ir pandemija baigsis“.

Komunikacija – tai žodžių mūšis socialinėje erdvėje, kuriam reikia labai daug laiko. Jūs net neįsivaizduojate, ko ir kiek daug yra tame virtualiame Mordore ir kaip jis kasdieną praryja vis daugiau mūsų žmonių protų.

Turėdami neribotus tamsiuosius finansus, profesionalūs troliai socialinėje erdvėje susikovė prieš valstybę, kuriai socialiniuose tinkluose atstovavo padrikos vadinamojo „elito“ pajėgos. Neapykanta elitui – varomoji kai kurių politinių partijų ir jų elektorato jėga. Todėl tie valstybės „gynėjų“ sąrašai tame virtualiame pragare nuolat atnaujinami ir duodamos instrukcijos, kaip su kiekvienu tvarkytis“, – rašo medikas.

2021 10 15 11:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt