penktadienis, rugsėjo 18 d.
V. Pranckiečio „reklamuotas“ romanas „Gyvulių ūkis“ tapo viena geidžiamiausių 2019 m. knygų
Alfa.lt

Prieš daugiau nei metus Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio „pareklamuotas“ 1945 m. britų rašytojo George‘o Orwello romanas „Gyvulių ūkis“ tapo viena populiariausių knygų Lietuvos bibliotekose. 

Kaip ir kiekvieną vasarą, Asociacija LATGA sudarė populiariausių praėjusiais metais bibliotekose autorių ir knygų dešimtukus. Žiūrint į šį sąrašą, į akis krenta smagi detalė – tarp populiariausių užsienio literatūros autorių knygų pateko „Gyvulių ūkis“.

Ši knyga pradėta linksniuoti tuomet, kai „Žinių radijo“ eteryje žurnalistui klasių nelygybės metafora tapusį romano pavadinimą paminėjus priimto biudžeto kontekste dėl skirtingo skirtingų sektorių ar profesijų apmokestinimo, V.Pranckietis pradėjo kalbėti apie gyvulininkystės sektoriaus problemas.

Po šio interviu kurį laiką buvo juokaujama, kad jeigu jau Seimo pirmininkas nežino šios knygos, tai reikia šviesti tautą ir perleisti šį vieną garsiausių XX a. vidurio romanų.

Pasak 10-tukus kasmet sudarinėjančios Asociacijos LATGA Knygų panaudos ir reprografinio atgaminimo poskyrio vadovės Jurgos Bražiūnienės, įprastai Užsienio literatūros kūrinių dešimtuke dažniausiai figūruoja moterų mėgstami meilės romanai, tad galima neabejoti, kad „Gyvulių ūkis“ į antrą sąrašo poziciją pateko neatsitiktinai.

„Sunku patikėti, bet 2019-aisiais žmonės bibliotekose pradėjo tiesiog medžioti „Gyvulių ūkį“, – sakė J. Bražiūnienė.

2020 08 07 15:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt