ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
V. Pranckietis: „Čia prieš dvidešimt devynerius metus galutinai ir visiems laikams tauta pareiškė laisvę“
tiesa.com
lrs.lt

Šiandien sostinės Nepriklausomybės aikštėje įvyko iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Vėliavos pakėlimo ceremonijoje kalbą sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Ši Nepriklausomybės vardo aikštė ir daug mūsų Lietuvos vietų, puikiai pamena ir kasmet mini drąsą ir nenumaldomą laisvės kovą.

Čia prieš dvidešimt devynerius metus galutinai ir visiems laikams tauta pareiškė laisvę – laisvą savo valią, laisvės lūkesčius ir tikslus. Per naktį pasilikę tautos gynėjai neleido vienas kitam užmigti. Šaltyje išvešėjo viltis. Joks melas, jokia propaganda negalėjo turėti net menkiausios vilties. Neįveikė gynybos ir tankai. Tačiau atėmė iš mūsų trylika brolių ir sesę.

Už juos šiandien Nepriklausomybės aikštėje plevėsuoja jų besiilginčios Tėvynės trispalvė. Vardan jų atminties vakar Lietuva šildėsi laužų šviesoje. Jų palikimas – tai atkurtos nepriklausomybės trisdešimtmečio pasitikimas. Sausio 13-osios vertybė – tai vieningos Lietuvos ateitis. Tai mūsų tautos, valstybės ir jos žmonių pagrindinė gerovė – laisvė.

Laisvė – tai atsakomybė. Tęskime“, – sakė parlamento vadovas.

Iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos vadovai, Seimo ir Vyriausybės nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių diplomatinio korpuso atstovai, Vilniaus miesto ir rajono vadovai, visuomeninių organizacijų atstovai, sostinės svečiai ir vilniečiai.

Taip pat į ceremoniją atvyko Lietuvos valstybės gynėjai ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimieji. Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją vykdė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Kariuomenės orkestras.

2020 01 13 18:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt