šeštadienis, kovo 6 d.
V. Uspaskichas ir vėl patraukė į Rusiją
tiesa.com

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas tęsia savo keliones ir Lietuvoje ilgai neužsibūna. Beveik prieš dvi savaites iš Rusijos grįžęs politikas ir vėl patraukė atgal į tėvynę. Tik šį kartą Seimo valdyba jį išleido su sąlygą, kad Rusijoje jis lankysis septynias dienas rugpjūčio 5-12.

Seimo narys V. Uspaskichas kolegų apie savo kelionės tikslus neinformavo, o jie ir neklausinėjo per daug. Leidimas išvykti – tėra formalumas. Pats V. Uspaskichas portalui „Delfi“ tvirtino, kad vyksta į asmeninę kelionę, bet plačiau komentuoti atsisakė. Jis taip pat pridūrė, kad artimiausiu metu vyks ir kelias Europos Sąjungos šalis. „Taip, kelionėje. Tai asmeninė kelionė ir tiek. Keliauju po visą Europą, tai ką dabar? Visur keliauju, ir Rusijoje, ir Europoje. Turiu aplankyti keturias Europos Sąjungos šalis per rugpjūčio mėnesį“, - aiškino V. Uspaskichas.

„Tiesa“ primena, kad grįžęs iš ankstesnės kelionės darbietis sakė besijaučiantis puikiai, tik piktinosi priimtu nuosprendžiu taip vadinamojoje „Darbo partijos“ juodosios buhalterijos byloje, o teisėjus, nusprendusius politiko laisvę suvaržyti ketveriais metais kalėjimo, vadino nusikaltėliais ir bailiais. Dėl šio įžeidimo teisėjai jau kreipėsi į teismą.

Politikas taip pat apskundė teismo nutartį, nes nesutinka su sprendimu jį pripažinti kaltu dėl neteisėtos buhalterinės apskaitos vedimo ir mokesčių slėpimo. Politikas labai tikisi, kad kalėjimo jam pavyks išvengti, o teismo sprendimą atimti laisvę vadino susidorojimu.

Kaip pranešė žiniasklaida, seimo narė Vitalija Vonžutaitė, finansininkė Marina Liutkevičienė ir politikas Vytautas Gapšys taip pat ketina apskųsti nuosprendį. Panašu, kad ketinimų prašyti griežtesnės bausmės neatsisakys ir Generalinė prokuratūra. Kaltintojai prašo skirti V. Uspaskichui šešerių, o V. Vonžutaitei – penkerių metų galutines laisvės atėmimo bausmes. Visus skundus nagrinės Lietuvos apeliacinis teismas.

2013 08 07 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt