ketvirtadienis, sausio 21 d.
V. Uspaskichas prisivirė košės: stebuklingu vandenėliu susidomėjo VMVT
Alfa.lt

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) antradienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl klaidinančių ir draudžiamų teiginių apie ligų gydymą bei profilaktiką, naudojamų reklamuojant natūralų mineralinį vandenį.

Tyrimas pradėtas Darbo partijos pirmininkui, europarlamentarui Viktorui Uspaskichui per „Facebook“ pasiūlius įsigyti vandens, neva padedančio apsisaugoti nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 arba gydytis jau susirgus.

Pirminiais VMVT duomenimis, reklamuojamą produktą gamina Rokiškyje registruota įmonė bendrovė „Lamikara“.

Ji yra VMVT registruotas maisto tvarkymo subjektas, nuo šių metų pavasario įmonė turi teisę gaminti natūralų mineralinį vandenį.

„Medikai ir visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, kad natūralus mineralinis vanduo bei kiti maisto produktai iš esmės nepasižymi gydomosiomis savybėmis ir nėra vartojami koronavirusinės infekcijos COVID-19 profilaktikai ir gydymui. Pagrindinė ir efektyviausia koronavirusinės infekcijos COVID-19 profilaktikos priemonė – skiepai“, – teigiama Maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime.

Lietuvoje, kaip ir kitose ES valstybėse, tiek ženklinant, tiek pristatant bei reklamuojant įvairius maisto produktus, jiems negali būti priskiriamos jokios gydomosios ar profilaktinės savybės.

„Bet kokia su geriamuoju vandeniu, maistu ar maisto papildais susijusi informacija, kad šių produktų vartojimas padėtų apsisaugoti nuo COVID-19 ligos ar ją išgydytų, yra draudžiama, todėl vartotojai raginami įvairiais būdais skleidžiamą informaciją vertinti kritiškai ir tokia klaidinančia reklama nesusivilioti bei šių produktų COVID-19 ligos profilaktikai ar gydymui neįsigyti“, – teigia VMVT.

V. Uspaskichas pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė apie vandenį, „kuris padės sukurti imunitetą nuo COVID-19 bei padės sveikti tiems, kurie jau susirgo“, ir pranešė apie galimybę jį užsisakyti.

2020 12 29 19:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt