šeštadienis, balandžio 10 d.
V. Uspaskichas siunčiamas į kalėjimą
tiesa.com

Seimo narys ir buvusios darbo partijos idėjinis vedlys Viktoras Uspaskichas – kaltas. Jis ir dar du bendražygiai teismo sprendimu turės kalėti nuo 4 iki vienerių metų. Tokį sprendimą po penkis metus trukusio bylos nagrinėjimo priėmė Vilniaus apygardos teismas.

Teismo nutartyje paskelbta, kad kaltas ne tik V. Uspaskichas, bet ir Vytautas Gapšys, parlamentarė Vitalija Vonžutaitė bei šiuo metu DP (leiboristų) buhaltere dirbanti Marina Liutkevičienė. Įrodyta, kad visi šie asmenys apgaulingai tvarkė apskaitą. Teismas nusprendė, kad V. Uspaskichas už grotų turės praleisti 4 metus, tačiau tik tuomet, kai nuosprendis įsiteisės. V. Vonžutaitei numatyti 3 metai nelaisvės.

V. Gapšiui teismas skyrė 35 750 litų baudą. Tuo metu nusikaltimų vykdytoja pripažinta M. Liutkevičienė už grotų turės praleisti vienerius metus. Nuteistieji teismo salėje nesuimti, nes turi galimybę nuosprendį apskųsti. Tai padaryti bus galima per 20 dienų savo pretenzijas pateikiant Lietuvos apeliaciniam teismui.

Teismas savo nuosprendį paskelbė šiek tiek po pietų, tačiau dar gerokai iki tol į teismo posėdžių salę rinkose palaikymą reiškiantys partijos bendražygiai. Į salė einantiems kaltinamiesiems jie negailėjo ovacijų ir plojimų. Pasak „Delfi“ portalo kalbintų advokatų, tokio ažiotažo teismuose nebuvo net nagrinėjant garsiausių ir žiauriausių nusikaltėlių bylas.

2013 07 12 12:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt