pirmadienis, sausio 24 d.
„Vagies namo“ byla: ne visiems S. Skvernelio kaimynams užkliuvo į politiką nutaikytas užrašas
Dominykas Griežė

2020 m. birželį Smiglių kaime, kuriame kartu su šeima gyvena buvęs premjeras Saulius Skvernelis, prasidėjusi vadinamoji Skvernelio keliuko ar „vagies namo“ istorija iki šiol nagrinėjama teisme. Bylos metu paaiškėjo, kad ne visi Upės gatvėje gyvenantys politiko kaimynai jaučiasi patyrę neigiamų emocijų dėl išpuolio prieš S. Skvernelį.

Ketvirtadienį Vilniaus regiono apylinkės teisme Vaida Sinkevičienė pratęsė baudžiamosios bylos, iškeltos buvusiam susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjui Gediminui Vaitkevičiui, nagrinėjimą. G. Vaitkevičius kaltinamas apšmeižęs S. Skvernelį ir sutrikdęs viešąją tvarką.

Upės g. esančio kelio asfaltas buvo aprašinėtas praėjusių metų birželio 10 d. naktį, ant jo baltais dažais buvo užrašyti užrašai „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė su užrašu „1 km.“ nurodant, į kurią pusę yra S. Skvernelio namas. G. Vaitkevičių Vadovybės apsaugos departamento (VAD) darbuotojai aptiko tą pačią birželio 10-osios naktį, vėliau vyras buvo perduotas policijai.

Teismas jau apklausė didžiąją dalį liudytojų, tačiau kai kurių liudytojų prisikviesti nesiseka – šaukimai jiems grįžta neįteikti, o kai kurie liudytojai tiesiog negali atvykti į teismą. Vienas iš tokių – Upės gatvėje gyvenantis Saulius Remeika. Vyras teismui prieš posėdį nurodė, kad dirba ne Vilniuje ir negali atvykti į teismo posėdį ar dalyvauti jame nuotoliniu būdu.

Atsižvelgus į tai, kad S. Remeikos parodymai nėra esminiai, teismas nutarė liudytojo neapklausti ir tiesiog pagarsino ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus.

2020 m. birželį apklaustas S. Remeika nurodė, kad gyvena Smiglių kaime, Upės gatvėje, o pirmą kartą užrašą ant gatvės pamatė apie birželio 10 d. ryte, važiuodamas į miestą automobiliu. Tąkart vyras į užrašą nekreipė dėmesio, manė, kad vaikai kažką užrašė su kreida, ir tik po to paskambinusi sugyventinė bendrais bruožais nupasakojo, kas buvo užrašyta ant kelio.

Antrąkart su užrašu S. Remeika susidūrė grįždamas iš miesto, tačiau ir tada pernelyg į jį nesigilino. Tik grįžus po darbo sūnėnas vyrui išaiškino, kas ant kelio buvo užrašyta.

Upės g. gyventojas pareigūnams teigė, kad dėl prieš tuometinį premjerą nukreipto užrašo nesijaučia užsigavęs ar patyręs kokią žalą. „Jokių neigiamų emocijų nekilo“, – tyrėjams nurodė S. Remeika.

Kadangi liudytojų prisikviesti nepavyko, teisėja V. Sinkevičienė pagarsino byloje surinktą medžiagą. Vienas iš pagarsintų dokumentų, sudominusių G. Vaitkevičiaus advokatę Dovilę Murauskienę, buvo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pateikti buvusio susisiekimo ministro R. Masiulio atsakymai.

Pastaruosiuose atsakymuose, kurie jau anksčiau buvo aprašyti žiniasklaidoje, R. Masiulis teigė, kad jį nustebino faktas, jog Upės gatvė buvo asfaltuota, kartu buvęs ministras teigė, kad S. Skvernelis domėjosi galimybėmis asfaltuoti šią gatvę.

„Premjeras pažymėjo, kad transporto sąlygos šioje gatvėje yra prastos. <...> VAD skundžiasi. Buvo tokių pokalbių su premjeru“, – R. Masiulio atsakymus VTEK citavo teisėja V. Sinkevičienė.

2021 06 03 17:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt