pirmadienis, rugpjūčio 8 d.
Vaikų atvedimo į darželius tvarka: lopšelinukus prie lauko durų tenka atiduoti „svetimai tetai“
Greta Burlėgaitė
Fotobankas
Asociatyvi nuotrauka

Ne tik mokyklos, bet ir darželiai neįsileidžia tėvų į patalpų vidų. Alfa.lt skaitytoja tikina, kad darželiai neįleidžia tėvų į grupes, net ir tais atvejais, kai vaikas yra atvedamas pirmą kartą. Tokiu atveju jautresni vaikai neturi galimybės adaptuotis prie naujos aplinkos ir patiria stresą dėl staigaus atitrūkimo nuo tėvų.

„Darželiai nusprendė, kad lopšelinukus irgi turėsime palikti svetimai tetai prie durų, net iki rūbinės palydėti neleidžia. Jokios adaptacijos vaikui, kuris nei supranta, nei orientuojasi kur jis eina ar randasi. Jokie galimybių pasai negelbėja, niekam neįdomu ar vaikui bus sunku psichologiškai atsiskirti nuo tėvų, ar ne. Juk kai kuriems dar tik pusantrų metų“, – nuogąstavo Alfa.lt skaitytoja.

Į darželio grupes vaikučius tėvai palydi iki darželio durų.

Vilniaus darželio-mokyklos „Dainorėliai“ direktorė Liucija Milašauskienė patvirtino, kad dėl epidemiologinės situacijos egzistuoja tokia vaikų „palikimo prie durų“ tvarka, tačiau esą išskirtiniais atvejais tėvai yra įleidžiami.

„Į darželio grupes vaikučius tėvai palydi iki darželio durų, išskirtinius atvejus,kai vaikutis labai jautriai išsiskiria, sutaria su grupės mokytoja, kad palydės į grupę. Tėveliams nėra būtina praleisti laiko grupėje. Pirmomis dienomis patartina palikti žaisti tik kelias valandas,o ne visą dieną. Palaipsniui ilginant laiką“, – Alfa.lt sakė L. Milašauskienė.

Kiekvieną situaciją vertina individualiai

Sostinės lopšelio-darželio „Mažylis“ vadovė Lidija Dikčienė pasakojo, kad pas juos tvarka yra kiek kitokia. Darželio direktorė tikina, kad pirmomis dienomis tėvams yra leidžiama patekti į patalpų vidų ir praleisti ten šiek tiek laiko.

„Tėvai pirmosiomis vaiko lankymo dienomis gali pabūti kartu su vaiku darželio grupėje ar lauke. Į kiekvieną situaciją žvelgiame individualiai ir lanksčiai. Rugsėjo 1-ąją naujai atvykusių vaikų tėvai turėjo galimybę susipažinti su pedagogais, kitais vaikais“, – teigė L. Dikčienė.

Lopšelio-darželio „Mažylis“ direktorė pabrėžia, kad įstaiga laikosi visų nustatytų valdžios reikalavimų ir saugumo priemonių.

„Adaptacija vyksta pagal nustatytą grafiką, laikomės visų rekomendacijų ir saugumo priemonių. Vasarą vykusio nuotolinio susirinkimo su naujai priimtų vaikų tėvais metu buvo pateikta visa tėvams aktuali informacija, išsiųstas įstaigos darbuotojų parengtas lankstinukas apie vaikų adaptaciją. Tikimės pagarba ir pasitikėjimu grįsto bendravimo ir bendradarbiavimo su visais darželio bendruomenės nariais“, – Alfa.lt sakė L. Dikčienė.

2021 09 03 10:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt