penktadienis, birželio 5 d.
Vakar nustatyti tik 5 nauji koronaviruso atvejai,
BNS

Pirmadienį nustačius penkis naujus koronaviruso atvejus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patikslina, jog bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekia 1344.

Ministerija nurodo, kad anksčiau skelbti rodikliai daugiau nei šimtu atveju sumažinti pradėjus skelbti statistiką dėl ligos atvejų, nustatytų konkretiems žmonėms. Iki šiol buvo skelbiamas visų teigiamų tyrimų skaičius, įskaitant ir pakartotinius tyrimus tiems patiems žmonėms.

„Teikiant informaciją apie teigiamus laboratorinių tyrimų rezultatus, egzistuoja duomenų dubliavimo rizika – kai kuriems atvejams tyrimai daryti kelis kartus, tai galėjo būti įtraukta į statistiką. Tyrimus atlieka 13 laboratorijų visoje Lietuvoje – dėl šios priežasties sudėtinga sutikrinti duomenis“, – nurodo ministerija.

Pabrėžiama, kad ankstesnė metodika informuoti apie visus laboratorinių tyrimų rezultatus buvo taikoma „siekiant operatyvaus duomenų teikimo“, o nuo šiol oficialią sergamumo COVID-19 statistiką atspindės duomenys „pagal konkretų žmogų, o ne pagal atliekamus tyrimus“.

SAM duomenimis, šiuo metu iš nustatytų 1344 atvejų, sergančiųjų COVID–19 yra 808, pasveikusių – 536. Užfiksuoti 44 mirties atvejai. Dar 601 asmuo šiuo metu dėl koronaviruso plitimo grėsmės yra izoliavęsis.

Iš viso pirmadienį ištirti 5034 ėminiai. Iš viso iki šiol ištirta 111 809 ėminių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 28 12:41
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt