pirmadienis, kovo 1 d.
Vakcinacija įsibėgėja: iki Mindauginių žada lūžį
BNS

Antroji „Moderna“ vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą turėtų pasiekti mėnesio gale, didžioji jos dalis bus skirta revakcinuoti anksčiau paskiepytus asmenis, BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Modernos“ atveju gauta tik ta pirmoji siunta. Antroji siunta yra numatoma sausio pabaigoje, jos kiekis bus šiek tiek didesnis nei pirmosios“, – BNS sakė ministerijos atstovas Lukas Vosylius.

Pasak jo, didžioji dalis šios siuntos keliaus į Kauną ir bus skirta revakcinuoti žmones, kurie buvo paskiepyti pirmąja „Modernos“ vakcinos doze sausio viduryje.

„Tie 2,4 tūkst. kurie buvo gauti, jau yra suskiepyti Kauno poliklinikoje. Ir sausio pabaigoje gauto kiekio didžioji dalis atiteks Kauno poliklinikai bus skirta būtent revakcinacijai“, – sakė SAM atstovas.

Ministerija akcentuoja, kad antroji vakcinos dozė visada yra skiriama to paties vakcinos gamintojo, kaip ir pirmoji. Tai reiškia, kad asmenys, kurie buvo paskiepyti pirmąja vakcinos „Moderna“ doze, antrąją dozę gaus taip pat „Moderna“. Vakcinų gamintojo „Pfizer“ atveju yra lygiai taip pat.

Antroji „Moderna“ vakcinos dozė yra skiriama po keturių savaičių, skirtingai nei gamintojo „Pfizer“, kurio gaminiu revakcinuojama praėjus trims savaitėms.

Statistikos departamento skelbiamais duomenimis, pirmąjį skiepą nuo COVID-19 šiuo metu yra gavę per 57 tūkst. žmonių, antrąjį – per 8 tūkst. žmonių.

Anksčiau prezidentas Gitanas Nausėda pranešė gavęs Europos Komisijos (EK) vadovės Ursulos von der Leyen patvirtinimą, kad Lietuva iki vasaros galės paskiepyti apie 70 proc. suaugusiųjų šalies gyventojų.

„EK prezidentė patikino, kad Lietuva pirmą ir antrą šių metų ketvirtį, t. y. praktiškai iki vasaros pradžios, galės paskiepyti mažiausiai 70 proc. suaugusiųjų šalies gyventojų, kadangi mums tiekiamos vakcinos kiekis per pirmąjį ir antrąjį ketvirtį sudarys 4 mln. dozių, tai gerokai daugiau, nei mes šiuo metu skiepijome“, – po Europos Vadovų Tarybos posėdžio penktadienį sakė G. Nausėda.

Anot jo, 70 proc. gyventojų vakcinavimas gali būti pasiektas „iki karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 22 19:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt