pirmadienis, kovo 1 d.
Vakcinacijos aistros: mokytojai susikivirčijo su medikais
Alfa.lt

Skiepijimas nuo COVID-19 vyksta ne tik lėtai, bet kartais ir audringai. Žmonės yra pavargę nuo karantino ir sudėtingose situacijose įsiplieskia kaip degtukai.

Praėjusią savaitę keleto uostamiesčio mokyklų pedagogai buvo pakviestį į Klaipėdos miesto polikliniką pasiskiepyti nuo koronavirusinės infekcijos, tačiau, kai kurių pedagogų teigimu, ne visiems sukviestiesiems pavyko tai padaryti dėl to, kad esą vakcinos dozių buvo paruošta mažiau, nei susirinko žmonių. Medikai savo ruožtu teigė, kad skiepijimas vyko normaliai, pagal iš anksto parengtą planą, o pedagogai sukėlė konfliktą tuščioje vietoje ir elgėsi netvarkingai. Situaciją būtų galima vadinti beveik anekdotine, jei ne vietoje užvirusios aistros.

Vienas iš skiepytis atvykusių pedagogų (prašęs neminėti jo vardo) portalui Alfa.lt pasakojo, kad gavo pranešimą, kada ir kur turi atvykti skiepytis, ir nustatytu laiku buvo vietoje. Anot jo, poliklinikoje susirinko gausus mokytojų būrys – kiekvienas laukė savo eilės gauti skiepą, tačiau po kurio laiko poliklinikos personalas pranešė, kad skiepų daugiau nebėra ir likusiems eilėje teks atvykti kitą kartą. Pasak pedagogo, tik ėmus kelti triukšmą, staiga „stebuklingai“ atsirado dar 5 skiepų dozės, bet ir šių neužteko visiems laukusiems.

Jam antrino uostamiestyje dirbantis neformalaus ugdymo mokytojas Jurijus Gorbunovas: „Susirinko mokytojai gal iš 3 ar 4 mokyklų. Pildžiau popierius ir išgirdau, kaip medikai pranešė, kad skiepų liko tik 5 žmonėms. Dalis laukusių mokytojų tiesiog apsisuko ir išėjo, bet kai kurie ėmė kelti triukšmą. Neaišku iš kur, bet radosi dar 5 skiepai. Netrukus atėjo dar viena kolegė, taip pat gavusi pranešimą atvykti, tačiau jai skiepų jau nebeužteko. Sunku pasakyti, kiek dar kolegų negalėjo pasiskiepyti, – kai kurie tiesiog išėjo.“

Vakcinaciją poliklinikoje koordinuojanti gydytoja Jadvyga Kateivienė portalui Alfa.lt teigė, kad mokytojų nepasitenkinimas buvo nepagrįstas, o elgesys – netoleruotinas. Anot jo, poliklinika kasdien skiepija žmones pagal iš anksto parengtą sąrašą ir gauna atitinkamą vakcinų kiekį iš Klaipėdos miesto respublikinės ligoninės. Gydytojos teigimu, ir tą dieną vakcinacija vyko pagal planą, o skiepo pritrūko tik 1 žmogui.

Antra vertus, J. Kateivienės teigimu, patys pedagogai kėlė sumaištį ir elgėsi netvarkingai: visi susirinko į vieną vietą, nors kai kurie atėjo ne skiepytis, o darytis antikūnų testo ir turėjo laukti kitur. Be to, elgėsi kaip būrys seniai nesimačiusių bičiulių ir sukėlė tokį klegesį, kad poliklinikos personalui teko jų prašyti elgtis tyliau, kad netrukdytų darbui.

Gydytoja piktinosi, kad, kilus kivirčui, kai kurie pedagogai elgėsi netoleruotinai agresyviai. „Ant mūsų šaukė, kad „neturime smegenų“, ir kitaip įžeidinėjo. Tokio dalyko dar nebuvo per visus mano darbo metus. Jei neturime smegenų, gal mums visai nustoti dirbti? Jei mokytojai leidžia sau tokius žodžius, bendraudami su medikais, įdomu, kaip jie kalba su vaikais?“ – retoriškai klausė gydytoja J. Kateivienė.

Gydytoja portalui Alfa.lt sakė, kad poliklinika tą pačią dieną iš tiesų kviečia atvykti daugiau žmonių, nei įtraukta į tos dienos skiepų planą, tačiau taip daroma dėl to, kad kai kurie tiesiog neatvyksta. Kaip pavyzdį ji paminėjo kitos rizikos grupės – odontologų – vakcinaciją: poliklinika kvietė skiepytis iš viso 448 šios profesijos atstovus, o atvyko tik 315.

Bet kuriuo atveju vakcinacija uostamiestyje vyksta toliau, o medikai deda visas jėgas, kad kuo greičiau paskiepytų kuo daugiau žmonių, patikino gydytoja.

2021 02 08 16:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt