penktadienis, liepos 30 d.
Valdančiųjų ir G. Nausėdos priešprieša tęsiasi: dalis konservatorių atsisako minėti Valstybės dieną Prezidentūroje
Domantas Katelė
Fotobankas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Seime

Nors ir sulaukę prezidento kvietimo Mindaugo karūnavimo dieną minėti Prezidentūroje, ne visi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai žada vykti į Gitano Nausėdos valdas. Vieni turi kitų planų, kiti savo ruožtu reiškia solidarumą su vieninteliu kvietimo negavusiu komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu. Vis dėlto nemažai konservatorių, nepaisydami egzistuojančios priešpriešos, planuoja vykti į prezidentūrą ir minėti Valstybės dieną ten.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė tikina, kad tokiems priėmimams nesimpatizuoja, todėl į vakarinę dalį, nors ir buvo pakviestas, neis. Jis priduria, kad tam įtakos turėjo ir G. Nausėdos sprendimas nepakviesti Ž. Pavilionio. M. Lingė tikina, kad tokie prezidento sprendimai rodo, kad simpatijomis ar antipatijomis gali būti vadovaujamasi ir toliau.

„Tas rangavimas gali bet kurią kitą dieną atsigręžti prieš kitą kolegą ar patį. Prezidentas galėjo padėti tašką, nes tai yra jo sukurta situacija. Jis išskyrė vieną politiką, ir nors jis to aiškiai nepasako, bet priežastys, kodėl Ž. Pavilionis nėra pakviestas, yra aiškios. Toks prezidento veiksmas yra kartėlis visais šventei“, – tikina M. Lingė.

Jis prisimena ir darbo Prezidentūroje su Dalia Grybauskaite užkulisius. Politikas tvirtina, kad kai šaliai vadovavo G. Nausėdos pirmtakė, tokių dalykų nebūdavo. M. Lingė prisimena, kad nors ir priėmimų daug nebūdavo, jie buvo rengiami pagal oficialią protokolinę formulę, kuri būdavo sudaroma išskyrus kategorijas žmonių, kurie turėtų sulaukti kvietimo į renginį.

„Aš tokio atvejo tikrai nepamenu. Jeigu yra renkamasi konkreti kategorija žmonių, tai tada yra kviečiami iš tos kategorijos. Jeigu nėra galimybės visų kviesti, kaip šįkart dėl Seimo narių, bet yra sudaroma protokolinė formulė, kas yra kviečiami – frakcijų seniūnai, komitetų pirmininkai ar Seimo valdyba. Yra aiškumas, iš tos kategorijos žmonės nėra braukomi pagal meilę ar nemeilę“, – įsitikinęs konservatorius.

Prezidentūros renginyje nedalyvaus ir premjerė Ingrida Šimonytė. Anot jos atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, ministrė pirmininkė liepos 6-ąją leis kartu su artimaisiais, kurie grįžo iš užsienio.

Renginyje nedalyvaus ir TS-LKD frakcijos seniūnė ir Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, kuri tikina, kad liepos 6-ąją nebus Vilniuje.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas taip pat praleis galimybę Valstybės dieną minėti Prezidentūroje. Politikas šiuo metu poilsiauja Austrijoje.

Savo ruožtu Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras planuoja priimti prezidento kvietimą ir vyks į Prezidentūros suorganizuotą minėjimą. Jis tikina, kad jokio sutarimo frakcijoje dėl dalyvavimo ar nedalyvavimo renginyje nebuvo.

Taip pat pasiruošę elgtis ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, Ekonomikos komitetui vadovaujantis Kazys Starkevičius, kuris teigia, kad tokią dieną dera prisiminti istoriją: „Mindaugas vienijo valstybę, tad bent tokią dieną vertėtų nesipykti.“

Biudžeto ir finansų komiteto Seime vadovas Mykolas Majauskas teigia, kad kol kas nėra priėmęs sprendimo dėl dalyvavimo renginyje. Politikas tikina, kad prieš nuspręsdamas pasitars su namiškiais.  

TS-LKD deleguotas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, nepaisant jo įtemptų santykių su prezidentu, gavo valstybės vadovo kvietimą į šventę. Vis dėlto jis tikina dalyvausiąs kitame renginyje ir Prezidentūroje nepasirodys.

2021 07 05 19:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt