šeštadienis, liepos 4 d.
Valdžia žada paramą šeimoms ir ruošia botagą nelegaliam verslui
tiesa.com

Vyriausybė užsimojo kitąmet, kaip sakė premjeras Saulius Skvernelis, „ištraukti pinigus iš šešėlio“ ir paremti skurdžiai gyvenančias šeimas puse milijardo eurų.

Ši suma bus sukaupta ir atsisakius neperspektyvių investicijų projektų, sako premjeras.

„Lėšas paimsime atsisakant tam tikrų, mūsų manymu, socialiai neteisingų lengvatų. Dalis šaltinių susiję su mokestinio režimo pakeitimu, tikintis didesnių įmokų, taip pat geresnio mokesčio administravimo. Matome, kad tai yra realu. Dalis susiję su „Sodros“ biudžetu, kai žmonės bus skatinami išeiti iš šešėlio“, - penktadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Suprantame, kad visas biudžetas nėra pinigų spausdinimo mašina, yra perskirstymas ir turime aiškiai pasakyti, nuo ko imame“, - pridūrė premjeras.

Finansų ministras Vilius Šapoka teigė, kad dalis lėšos bus gautos atsisakius neperspektyvių investicinių projektų.

„Pasiūlymų projektas pagrįstas skaičiavimais, fiskalinės drausmės apribojimų, jokių taisyklių nepažeisime ir šitie pasiūlymai pagrįsti realiais skaičiais. Finansavimas yra pagrįstas tuo, kad yra ekonomikos augimas, sukuriamos paskatos išlįsti iš šešėlio, yra priemonės dėl geresnio mokesčių surinkimo, neišlaidaujame ten, kur nereikia. Tai bus pagrindiniai šaltiniai“, - spaudos konferencijoje sakė V. Šapoka.

Penktadienį Vyriausybė pristatė numatomas mokestines permainas, kuriomis siekiama mažinti pajamų nelygybę ir socialinę atskirtį.

Pensijoms, vaikams ir skurdo mažinimui kitų metų biudžete siūloma papildomai beveik 0,5 mlrd. eurų, o bendra suma tam viršys 4 mlrd. eurų.

2017 06 02 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt