trečiadienis, liepos 6 d.
Valdžios neūkiškumas: mažėjant skiepijimosi nuo COVID-19 tempui, Lietuva dar laukia 5 mln. vakcinų
Rugilė Andrejevskytė
BNS Foto
Skiepas

Praėjus daugiau nei metams nuo vakcinacijos dėl COVID-19 pradžios, skiepijimosi tempas šiuo metu yra smarkiai sumažėjęs, tačiau per šiuos ir ateinančius metus Lietuvą turėtų pasiekti dar 5 mln. vakcinų.

Lietuvoje apie 70 proc. gyventojų yra pasiskiepiję nuo COVID-19. Daugiausia žmonių yra pasiskiepiję „Pfizer-BioNTech“ vakcina, vėliau eina „AstraZeneca“, „Moderna“, „Johnson&Johnson“ ir „Novavax“ skiepai.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Lietuva iš viso yra užsakiusi beveik 13,6 mln. vakcinų iš skirtingų gamintojų, iš jų 8,3 mln. jau buvo pristatyta. Dar apie 5 mln. vakcinų bus pristatomos šiais ir kitais metais.

Duomenys rodo, kad mažėjant skiepijimosi tempui, kai kas dieną pasiskiepija iki 20 asmenų, galimai reikės utilizuoti arba padovanoti turimas vakcinas.

Iki šiol Lietuvoje utilizuota 176 tūkst. vakcinų dozių. Pasak SAM, šiuo metu tiek vakcinacijos tempas, tiek vakcinų utilizavimas yra sumažėję, palyginti su ankstesniais mėnesiais.

Lietuva pagal dvišalius susitarimus su kitomis šalimis donavo kiek daugiau nei 1 mln. vakcinų. Daugiausia jų atiteko Taivanui, Latvijai ir Vietnamui.

Lietuva nuo pirmadienio pradėjo skiepyti 4 vakcinos nuo COVID-19 doze pažeidžiamiausius asmenis.

2022 05 31 09:40
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt