sekmadienis, gegužės 31 d.
Valdžios pamirštos ir ignoruotos globos ir slaugos įstaigos priminė apie save viruso židiniais
Alfa.lt

Nors Lietuva yra įsigijusi greitųjų COVID-19 testų už 0,5 mln. eurų, socialinės globos namų gyventojai testuojami tik jiems pasireiškus karščiavimui ar kitiems simptomams. Darbuotojai, kasdien vaikščiojantys į darbą ir turintys artimą kontaktą su šiais izoliuotais globos namuose asmenimis, pagal Aurelijaus Verygos įsakymą testuojami tik kas 7 dienas.

Kiek daugiau nei prieš savaitę, balandžio 21 dieną,  Socialinių paslaugų ir priežiūros departamento (SPPD) duomenimis, globos įstaigose Lietuvoje nebuvo patvirtintas nei vienas teigiamas COVID-19 atvejis gyventojams. Jau kitą dieną diagnozė buvo nustatyta 12-ai Klaipėdos hospiso globotinių. 

Šią savaitę naujuoju židiniu tapo Antavilių pensionatas, fiksuotas koronaviruso protrūkis Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, nerimą kelia ir mirties atvejis Širvintų parapijos globos namuose.

„Globos namų gyventojų testavimui galioja bendra tvarka, t. y. jie testuojami, kai turi karščiavimo ar kitų COVID-19 simptomų. Pavyzdžiui, kai grįžta iš stacionarios sveikatos priežiūros įstaigos. Arba testuojami naujai atvykę gyventojai. Testai atlikti 70 socialinės globos namų gyventojų“, – teigė SPPD atstovė.

Iš viso socialinės globos įstaigose gyvena 13, 459 tūkst. žmonės, o dirba 8, 563 tūkst.

Vakar dienos duomenimis, per savaitę iš viso buvo patikrinta 60,1 proc. visų darbuotojų. Tačiau duomenys gauti jau po to, kai židiniais buvo paskelbti Antaviliai ir hospisas Klaipėdoje.

Gyventojų profilaktiškai netiria

SPPD atstovės žodžiais, profilaktiškai globos įstaigų gyventojai netestuojami. Gyventojų karantino laikotarpiu kontaktai apriboti, draudžiamas lankymas, tam turi būti užtikrinamos alternatyvios komunikavimo priemonės – pavyzdžiui, vaizdo skambučiai.

Prieš kelias savaites sveikatos apsaugos ministras davė įsakymą dėl nuolatinio socialinės globos įstaigų bei kitų socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų nuolatinio testavimo kas 7 dienas.

„Nes didžiausia rizika „atnešti“ užkratą yra iš išorės“, – aiškino departamento darbuotoja.

Taip atsitiko Antaviliuose – pirmiausiai žiniasklaida pranešė apie 2 pensionato darbuotojus, kuriems nustatytas koronavirusas, o po kelių dienų atsakingosios institucijos informavo apie pirmuosius atvejus tarp ten gyvenančių senyvo amžiaus žmonių. Šiai akimirkai Antavilių pensionate infekcija patvirtinta jau 11 globotinių ir trims darbuotojams.

„Testavimo užtikrinimas ir įgyvendinimas yra pavestas savivaldybių administracijoms. Jos turi užtikrinti visų socialinės globos ir kitų socialinių paslaugų įstaigų, veikiančių teritorijoje, nepriklausomai nuo pavaldumo, darbuotojų testavimą“, – teigė SPPD atstovė.

COVID-19 yra nustatytas 8 darbuotojams, dirbantiems socialinės globos įstaigose.

2020 05 02 08:03
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt