antradienis, rugpjūčio 9 d.
Valdžios reakcija dėl Kaliningrado tranzito nusivylęs O. Šurajevas svarsto rengti protestą: žmonės miršta, kol mes taikiai gyvenam
Alfa.lt
BNS foto
Olegas Šurajevas

Trečiadienį Europos Komisijai (EK) paskelbus gaires, kad Rusija geležinkeliais per ES, o tiksliau – Lietuvą, gali gabenti sankcionuotas prekes į Kaliningradą, Vyriausybė vėliau pareiškė sutinkanti su tokiu sprendimu. Tokia pozicija sulaukė neigiamos reakcijos.

Viešojoje erdvėje Lietuvos valdančiųjų poelgis vadinamas susitaikėlišku, bailiu, aiškios pozicijos ir charakterio neturėjimu. „Lietuvos politikai šoka kinkadrebio partiją politiniame balete“, – viešai feisbuke valdžios veiksmus įvertino buvusi premjerė Dalia Grybauskaitė.

Viešai išreikšti nepritarimą valdžios pozicijai užtenka ne visiems – komikas, dabar geriau žinomas kaip visuomenininkas, Olegas Šurajevas viešai pareiškė svarstantis surengti mitingą, nukreiptą prieš valdančiųjų veiksmus.

„Aš siūlau greit visiems susitikt prie Vyriausybės ar prie Seimo, nes, atrodo, jau pasiduodam, normalizuojam genocidą ir vasarėlė ten, žinot: mimozos, palangėlė, o žmonės miršta, kol mes taikiai gyvenam“, – feisbuke rašė O. Šurajevas ir teigė, kad svarsto kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę dėl leidimo renginiui.

Valdžios veiksmais dėl EK gairių ir Kaliningrado tranzito nusivylęs O. Šurajevas pabrėžė, kad Lietuvos valdančiųjų pozicija yra prisitaikėliška ir minkšta – su Rusija elgiamasi atlaidžiai, kai valstybė agresorė ketvirtadienį į pietvakarių Ukrainoje esantį Vinycios miestą paleido raketas, nusinešusias jau keliolika civilių gyvybių. Tarp žuvusiųjų – ir keli vaikai.

„Po gėdingos Lietuvos valdžios kapituliavimo prieš ruzzijos tranzitą – ruzzija smūgiavo raketom į Ukrainos Vinicos civilius, tiesiog. Atakavo, nes gali. Nes mes leidžiam, leidom 2014 ir leidžiam dabar. Jau paskelbta, kad žuvo 17 civilių, bet kadangi čia ne aš ir ne tu, kuris skaitai, tai ramu. Žuvo vaikai, du vaikai, be abejo, vaikai. Rusams kitaip kariaut neįdomu, jei vakai nemiršta. Be abejo, tie vakai buvo ultraukrainietiški nacionalistai“, – rašo O. Šurajevas.

2022 07 14 18:08
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt