pirmadienis, sausio 18 d.
Valdžios užmojai: alų pabranginti dvigubai
tiesa.com

Naujoji valdžia dar prieš rinkimus žadėjo kilti į kovą su alkoholiu. Dabar šį pažadą, panašu, nori ištesėti. Šią savaitę Seime ir naujoje Vyriausybėje pasigirdo realūs siūlymai smarkiai padidinti akcizą alkoholiu, dėl kurio, pavyzdžiui, alus parduotuvėse pabrangtų dvigubai.

Kiek kainos pakiltų kavinėse ir restoranuose, kol kas niekas negali pasakyti, nes maitinimo įstaigose labai dideli antkainiai.

Tiesa, akcizai smarkiai kiltų ne visam alkoholiui. Tai jau sukėlė įtarimų dėl verslo grupių interesų. Aludariai tvirtina, kad alaus kainoms šoktelėjus kelis kartus, žmonės šį alkoholį pradėtų pirkti Lenkijoje. Niekam ne paslaptis, kad lietuviai jau kelis metus traukia į kaimyninę valstybę nusipirkti maisto produktų ir kitų namuose būtinų prekių, kurių kainos 30—40 proc. mažesnės nei Lietuvoje.

Planuojama, kad nuo 2017-ųjų iki 2020 metų akcizo mokestis alui išaugs net 441 procentu, o degtinei ir kitiems stipriesiems gėrimams – 34 procentais.

Kaip rašė portalas lrytas.lt, tokia tvarka yra Slovėnijoje, kur stipri spirito pramonė.

Aludariai sau mirties nuosprendžio dar neskelbia. Kaip jie sakė portalo delfi.lt žurnalistams, tikisi, kad valdžia atsitokės ir galų gale priimti racionalius sprendimus.

Tačiau jeigu ketinimai vis dėlto bus įgyventinti, tai kiekvienas užsienyje sumanęs apsipirkti lietuvis, pavyzdžiui, iš Latvijos arba Lenkijos, į Lietuvą galės įsivežti:

110 litrų alaus;

90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau nei 60 l putojančio);

20 litrų stipraus vyno;

101 litrą stipraus alkoholio.

Šaltinis: www.europa.eu

Tokius kiekius alkoholio galima gabenti tarp Europos Sąjungos šalių, jeigu jie yra skirti savo reikmėms.

2016 12 14 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt