ketvirtadienis, spalio 21 d.
Valstiečiai kreipsis į KT dėl galimybių paso
BNS
Fotobankas
Ramūnas Karbauskis

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga inicijuoja kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl galimybių paso.

Trečiadienį posėdžiavusi valstiečių šešėlinė Vyriausybė prašys KT įvertinti pirmadienį įsigaliojusį Vyriausybės nutarimą dėl ribojimų imuniteto neturintiems asmenims.

„Nors abi grupės žmonių – skiepytieji ir ne – rizikuoja užsikrėsti ir tapti viruso platintojais, jiems nustatomas visiškai skirtingas teisinis režimas, ignoruojant tą medicininį faktą. Taigi, kyla klausimų, ar žmonės nėra diskriminuojami“, – valstiečių pranešime cituojamas partijos vadovas Ramūnas Karbauskis.

LVŽS vadovas tvirtina, kad partija pasisako už vakcinaciją ir skatina žmones sąmoningai skiepytis, tačiau „pabrėžia žmonių teisę laisvai pasirinkti ir atsisakyti intervencijos“.

„Žmones turime raginti skiepytis pozityviais būdais. Prievarta diskredituoja vakcinaciją, įjautrina visuomenę, skatina priešintis“, – sako R. Karbauskis.

Kreipimesi į KT bus prašoma įvertinti, ar ribojimai galimybių paso neturintiems asmenis nepažeidžia asmenų lygybės prieš įstatymą, privataus gyvenimo neliečiamumo principų.

Kreiptis į KT dėl Vyriausybės nutarimo gali ne mažesnė nei 29 parlamentarų grupė. Valstiečių frakcija turi 22 narius.

Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio daugelis paslaugų bei prekybos vietų apribotos galimybių paso neturintiems žmonėms. Be jo galima apsipirkti tik nedidelėse maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse, optikose, taip pat veterinarijos prekių parduotuvėse.

Imuniteto neturintys žmonės taip pat negali lankytis grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose, išskyrus atvirose erdvėse vykstančius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Ribojimai netaikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję visa skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgę koronavirusine infekcija, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turi neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 16 10:26
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt