sekmadienis, kovo 7 d.
Valstiečiai žada pagalbą nenorintiems matyti T. Raskevičiaus Seimo komiteto vadovo poste
Alfa.lt

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinė vyriausybė padės visuomenininkams, kurie siekia perduoti Seimo vadovybei 365 tūkst. parašus, dėl Vytauto Tomo Raskevičiaus pašalinimo iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų. Tai buvo nuspręsta pirmadienį vykusiame antrajame šios vyriausybės posėdyje.

„Iniciatyvos autoriai po dokumentu surinko 365 tūkst. parašų ir bandė įteikti Seimo pirmininkei tuos parašus. Tas bandymas nepavyko ir iš tikrųjų šiandien mes įsitraukėme į šešėlinės Vyriausybės darbotvarkę tą klausimą, kad įpareigotume mūsų frakcijos atstovus, esant iniciatyvos autorių norui, padėti jiems šį klausimą dėl parašų perdavimo įgyvendinti“, – posėdžio metu sakė R. Karbauskis.

Šešėlinio ministrų kabineto pirmininkui paskelbus balsavimą šiuo klausimu, 13 šešėlinės Vyriausybės narių balsavo už, du susilaikė.

„Balsuojame dėl to, kad pavestume mūsų frakcijos atstovams priimti arba padėti perduoti Seimo vadovybei, užregistruoti Seime parašus, kurie yra surinkti po visuomenininkų kreipimosi“, – sakė R. Karbauskis.

Kiekvieno nuomonė turi būti išklausyta

Seimo Konstitucijos salėje vykusiame posėdyje dalyvavo ir parašų rinkimo iniciatyvos atstovai. Aptariant T. Raskevičiaus pašalinimo iš užimamų pareigų klausimą, R. Karbauskis teigė, kad frakcija privalo leisti sudaryti galimybes Seime diskutuoti šiomis temomis.

„Demokratija mūsų valstybėje reikalauja, kad kiekvieno nuomonė, kam ji patiktų ar nepatiktų, būtų išklausyta ir išgirsta. Šioje vietoje mes turime iniciatyvą, kuri yra surinkusi labai daug parašų. Tame dokumente nėra jokios diskriminacijos, mes į tai žiūrėjome. Galima žiūrėti į tai, kad problemos, kurios yra keliamos tame rašte, yra aktualios valstybei“, – tikino šešėlinės vyriausybės pirmininkas.

Pasveikino visus pasirašiusiuosius

„Aš tikrai drįstu sveikinti tuos žmones, kurie labai aktyviai prisidėjo, ypač tokiu laiku, kada mes visi izoliuoti vienas nuo kito, kad nors tokiu būdu jungėsi prie įvairių temų svarstymo. 365 tūkst. parašų yra tikrai labai įspūdingas skaičius, vadinasi, problemos, kurios yra sprendžiamos, yra aktualios“, – sakė R. Karbauskis.

Primename, kad visuomenininkai sukūrė peticiją, kurioje reikalaujama pašalinti Laisvės partijos narį bei LGBT atstovą T. Raskevičių iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų. Surinktus parašus Seimui norima įteikti gyvai, tačiau tam leidimo visuomenininkai vis dar negauna.

2021 02 22 19:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt