antradienis, rugpjūčio 4 d.
Veiklą stabdantis prekybos tinklas be darbo paliks šimtus
tiesa.com

Per artimiausias kelias savaites šalyje užsidarys neseniai rinkoje pradėjusios veikti „Fresh Market“ parduotuvės. Darbo įvairiuose Lietuvos miestuose neteks daugiau nei pusė tūkstančio žmonių. Bendrovės vadovai situacijos nekomentuoja, o darbuotojai piktinasi, kad iš darbo verčiami išeiti savo noru.

Jeigu jie su tokiu „pasiūlymu“ sutinka, negauna jokių išmokų ir kompensacijų. Dalis parduotuvių jau užsidarė, kitose šiuo metu vyksta prekių grąžinimas tiekėjams.

Kaip pranešė portalas delfi.lt, Alytuje dar veikiančioje „Fresh Market“ parduotuvėje darbuotojams niekas informacijos neteikia ir taip pat laukia, kol visi parašys pareiškimus ir draugiškai išeis ieškotis naujos veiklos. Kai kurie darbuotojai „savo noru“ išeiti atsisakė. Jie tikisi, kad bendrovė su jais sąžiningai atsiskaitys.

Pagal Lietuvos įstatymus, uždarant verslą ir masiškai atleidžiant darbuotojus bendrovė privalo pranešti Darbo biržai apie grupinį darbuotojų atleidimą ir sumokėti visas priklausančias išmokas. Tačiau panašu, kad veiklą nutraukiantis mažmeninės prekybos tinklas nori tokio posūkio išvengti.

„Fresh Market“ veiklą Lietuvoje pradėjo 2013-aisiais metais į rinką įsiveržęs labai agresyviai. Prekybos tinklui priklausė 23 parduotuvės įvairiuose Lietuvos miestuose. Be to bendrovė buvo pradėjusi ir internetinę prekybą.

Lietuvoje šiuo metu veikia „Maximai“, „Iki“, „Rimi“, „Norfai“ ir „Aibei“ priklausantys prekybos centrai. Planuojama, kad šiais metais šalyje savo parduotuves atidarys prekybos tinklas „Lidl“.

2015 08 06 08:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt