antradienis, rugpjūčio 9 d.
„Veipukai“ su skoniais ir toliau pardavinėjami, o valstybinės įstaigos pažeidimų rasti negali?
Goda Košinskytė
Alfa.lt
E. cigaretės

Tiek Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD), tiek Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) žino, kad elektroninės cigaretės ir jų pildyklės su skysčiu ir toliau vartotojams prieinamos kaip įprastai, tačiau pažeidimų vis dar neranda.

Iš internetinių parduotuvių ir toliau galima atsisiųsti skoninių e. cigarečių, jos pristatomos tiesiai į namus ar paštomatą. Tačiau ir iš parduotuvių „veipukai“ su skoniais niekur nedingo, tačiau pakeitė savo išvaizdą. Dabar ant pakuotės vietoje originalių pavadinimų kaip „Strawberry“ ar „Banana ice“ rašoma „Havana“ ir „Peru“, šalia pridedama, kad tai tabako skonio gaminys. Vis dėlto, išpakavus gaminį ir jį išbandžius, tampa aišku, kad tai buvusį vaisių skonį turinčios e. cigaretės.

„NTAKD yra žinoma tokia situacija ir atvejai, kai elektroninių cigarečių prekybą vykdantys juridiniai asmenys nurodo galimai klaidingą informaciją apie elektroninių cigarečių sudėtį.

Atsižvelgiant į tai, kad departamentas nėra įgaliotas vykdyti elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių kokybės ir sudėties atitikties teisės aktų reikalavimams priežiūros ir kontrolės funkcijas, informacija apie tokius atvejus perduodama VVTAT, kuri įgaliota užtikrinti rinkai teikiamų elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių kokybės ir sudėties atitiktį teisės aktų reikalavimams“, – Alfa.lt paaiškino NTAKD atstovė Erika Baubaitė.

Tarnyba patvirtino, kad šiuo metu „atlieka e. cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių patikrinimus visuose Lietuvos regionuose, kurių tikslas – nustatyti minėtų gaminių atitiktį Tabako kontrolės įstatymo (TKĮ) reikalavimams, įskaitant ir reikalavimą dėl kvapų draudimo. Tolimesniems tyrimams yra atrinkti 28 bandiniai“.

Pasiteiravus, ar jau buvo registruotas bent vienas TKĮ pažeidimas ir kokios baudos juridiniams asmenims buvo skirtos, VVTAT pabrėžė, kad „patikrinimų procedūros dar nėra baigtos. Taigi, sankcijos už pažeidimus dar nėra skirtos“.

„Už TKĮ pažeidimus juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų filialai baudžiami nuo 500 iki 1 tūkst. eurų bauda. Už šių reikalavimų pažeidimą, padarytą pakartotinai per vienus metus nuo baudos paskyrimo, juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų filialai baudžiami nuo 1 tūkst. iki 2 tūkst. eurų bauda. Tokius sankcijų dydžius numato TKĮ nuostatos. Be to, apie pažeidimus padariusius asmenis skelbiama viešai VVTAT interneto svetainėje bei soc. tinklų paskyrose“, – Alfa.lt teigė tarnybos atstovė Dalia Malinauskienė.

Ji pridūrė, kad už pažeidimus juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas, turintis licenciją verstis tabako gaminių prekyba, gali būti įspėjamas apie atitinkamos licencijos sustabdymą, o nepašalinus nurodytų pažeidimų ir apie jų pašalinimą nepranešus licenciją išdavusiai institucijai, atitinkama licencija gali būti panaikinama.

2022 07 28 12:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt