antradienis, sausio 26 d.
_Versliukas_ feisbuke kaunietei atsirūgo: susidomėjo teisėsauga, „Calvin Clein“ ir kitų prekės ženklų atstovai
Dominykas Griežė

Nors turėjo darbą, Kauno gyventoja V. A. ėmėsi „užklasinės veiklos“ – prekybos drabužiais ir avalyne feisbuke, taip norėdama papildomai užsidirbti. Tačiau toks, rodos, nekaltas versliukas greitai sulaukė teisėsaugos, o po to – ir garsių prekės ženklų atstovų dėmesio. Kaip paaiškėjo, moteris internete prekiavo „Calvin Clein“, „Puma“ ir kitų žinomų prekės ženklų klastotėmis.

Skelbimais feisbuke susidomėjus teisėsaugai, kaunietės laukė pareigūnų vizitas, o vėliau – ir baudžiamoji byla.

Ėmę aiškintis faktines aplinkybes pareigūnai nustatė, kad kaunietė iki 2020 m. liepos 24 d. prekybai skirtoje feisbuko paskyroje reklamavo garsių prekės ženklų padirbinius, o parduotuvėlę buvo įsirengusi savo namuose. Sužinoję, kur ieškoti, teisėsaugos atstovai apsilankė V. A. namuose. O čia jų laukė keturi sportiniai „Adidas“ kostiumai, kurių vienetas legaliai kainuoja 38,17 euro, taip pat keturi „Calvin Clein“ sportiniai kostiumai, „Nike“ sportinis kostiumas ir penkios poros sportbačių, kurių originali pora kainuotų mažiausiai 64,95 euro, ir „Puma“ sportinį kostiumą. Iš viso pas kaunietę rasta 15 prekių, kurių originalai rinkoje kainuotų mažiausiai 557 eurus.

Teisėsaugai V. A. užkliuvo atsitiktinai, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai feisbuke aptikus skelbimą apie parduodamą įtartiną produkciją. Susisiekus su pardavėja, pastaroji ne tik parašė drabužių kainas, bet ir pakvietė prisijungti prie specialios feisbuko grupės, kurioje buvo siūloma pigiau įsigyti įvairiausių prekių. Kaip greitai paaiškėjo, V. A. ir buvo šios grupės administratorė.

Su įkalčiais sučiupta moteris kaltę pripažino. V. A. paaiškino, kad užsidirbti papildomai nutarė dėl gan nelengvos materialinės padėties – tenka auginti tris vaikus, tiek ji, tiek vyras neuždirba pakankamai.

Anot moters, jos verslo planas buvo gan paprastas – garsių prekės ženklų padirbinius ji įsigijo Vilniuje esančioje Gariūnų turgavietėje. V. A. neslėpė iš karto supratusi, kad įsigyti drabužiai tikrai nėra originalių gamintojų – jų kainos buvo akivaizdžiai per mažos. Pasak kaunietės, 2020 m. birželį žinutes apie parduodamus drabužius ir avalynę ji pradėjo skelbti savo feisbuko paskyroje, o pirkėjai su ja susiskambindavo arba susirašydavo žinutėmis. Prekes ji parduodavo savo namuose.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukta moteris teigė, kad iš garsių prekės ženklų padirbinių ne ką teuždirbo, o sučiupta iš karto liovėsi prekiauti.

Baudžiamoji byla dėl neteisėtos prekybos padirbiniais buvo išnagrinėta Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose. Kadangi padarytas nusikaltimas nėra sunkus, o pardavėja kaltę pripažino, teisėja Tatjana Butkienė nekomplikavo bylos nagrinėjimo ir išnagrinėjo ją paprasčiau – nerengdama teismo posėdžių ir pasikliaudama tik ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais.

Kaunietei už prekybą klastotėmis buvo skirta aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmė, taip pat konfiskuotos padirbtos prekės, kurias nurodyta sunaikinti. Tačiau dėl vieno V. A. pasisekė – kaunietei „Adidas“, „Nike“ ir kitų prekės ženklų atstovai nepareiškė pretenzijų atlyginti nuostolius, kuriuos jie galėjo patirti dėl negautų pajamų.

2021 01 07 12:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt